Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

KKV zaujímavá otázka

Zdravím profivodiči, mám 21 rokov, VP skupiny C (od roku 2010) a chcel by som si spraviť VP skupiny CE a samozrejme už aj kvalifikačnú kartu vodiča. Je tu aj taká možnosť, že by som si najprv spravil teraz KKV a potom niekedy v budúcnosti VP sk. CE? Čo by som potom musel spraviť, aby som mal tú skupinu CE (aj C1E) aj na KKV? Nejaký rozdielový kurz alebo ako je to? Ďakujem vopred za odpovede. S pozdravom :)

Pozor

Pozor ,ak si najprv urobi KKV a o nejaký čas si rozšíri VP na skupinu CE ,tak bude mať už VP iný ,s iným číslom a tým pádom mu prestane platiť KKV karta. A bude musieť za výmenu KKV karty zase cvakať kolok za 50 éčiek..... Vivat Slovakia....

KKV + CE

Ďakujem, ale zo zákona nevyplýva, že musím požiadať aj o vydanie KKV, je tam iba spomenuté, že sa mám pri policajnej kontrole preukázať Osvedčením o základnej kvalifikácii, pravidelnom výcviku alebo KKV. Potom podľa mňa stačí aj spraviť si najprv KKV, dostať Osvedčenie o základnej kvalifikácii, potom VP CE a až potom požiadať o KKV.

Zdravím Ťa, Lukáš,

Zdravím Ťa, Lukáš, ak teraz absolvuješ zrýchlený kurz KKV na nákladnú dopravu a po nejakom čase rozšíriš svoj vodičský preukaz o E-čko, nebudeš potrebovať žiadny rozdielový kurz. Tú kvalifikáciu máš na nákladnú dopravu, skupina vodičského oprávnenia sa tam nerozlišuje (Zákon č. 280/2006 Z.z. o ZK a PV - § 3 ods. 6). Skupinu C+E Ti potom dopíšu do KKV po absolvovaní najbližšieho kurzu pravidelného výcviku. Rozdielový kurz by si musel absolvovať len v prípade, že by si rozšíril VP o D-čko a chcel by si jazdiť na autobuse. Ale ak Ti môžem poradiť, tak si sprav radšej najskôr to rozšírenie na CE. Prajem veľa šťastia a množstvo kilometrov bez nehody!! :-) S pozdravom M.

b