Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Kto má pravdu?

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom psychotestov. Robil som ich pri rozširovaní VP o skupinu E asi pred rokom. Pani psychologička mi dala potvrdenie pre autoškolu, kde som testy robil. Žiadny iný doklad mne do ruky nedala. Nepracoval som ako vodič a tak som to neriešil, až do teraz. Dostal som pracovnú ponuku a potrebujem doklad o psychologickej spôsobilosti vodiča. A tu je tá dilema. Pôvodná psychologička mi tvrdí, že psychotesty musím absolvovať ešte raz (samozrejme znovu za 80 eurový poplatok a to už nehovorím o jej arogantnom prístupe a ťažkej komunikácii s ňou). Konzultoval som to u inej psychologičky a tá tvrdí, že ona dáva tú kartičku automaticky pri tej jednej pôvodnej skúške. Ako to vlastne je? Kto má pravdu? Ako mám postupovať, aby som to potvrdenie vybavil čo najrýchlejšie? Ďakujem.

Ako to dopadlo ...

... splnilo sa presne to, čo som najmenej chcel ... pani psychologička na mne znova zarobila. Keď som sa odvolal na to, že malú kartičku jej kolegyne vydávajú automaticky po úspešnom zvládnutí skúšok, tak mi povedala, že to nie je jej povinnosť upozorňovať ma na to a že neznalosť zákona je môj problém. Dodávam, že celý rozhovor prebehol s jej ironickým úsmevom a mojimi zaťatými rusnackými zubami. Mala šťastie, že som ten papier potreboval hneď a tak som si poslušne sadol na nové testovanie. V okresnom meste, pod ktoré spadám ja, je to jediná psychologička, ktorá sa tým zaoberá. A tak si poriadne zarobí, keď za ňou každý príde dvakrát. Netrvdím, že to celé je len jej chyba, aj keď človek nemôže sedieť stále nad zmenami vyhlášok a zákonov. Mala by sa (podľa mňa) správať v prvom rade ako človek ... nestálo by ju to nič upozorniť ma na to. O 5 rokov, pôjdem isto do iného mesta za niekým iným, aj keď budem musieť ísť 100 km.
Takže milí kolegovci dávajte si na takéto počiny pozor a upozornite všetky mladé uchá (ako som bol ja), ktoré s týmto začínajú, lebo vrecká lekárov nemajú dno... škoda, že si neidú na takých 80 eur zarobiť našim chlebíkom... :-)

Môžeš sem dať jej meno?

Môžeš sem dať jej meno? Prípadne, nachádza sa v tomto zozname: http://register.komorapsychologov.sk/zoznam-psychologov-skp.php Podľa mňa nepostupovala správne.

...

je z BJ a nachádza sa na tom zozname ... každý kto chce si zistí o koho ide - čo už ...

Psycho

Ahoj,
keď si spravil testy mal si dostať A4 potvrdenie žiadateľa, ktoré si mal odovzdať v autoškole a potom takú malú kartičku, ktorú musíš nosiť u seba pri vedení vozidlo danej skupiny.V praxi niekedy dávajú tú kartičku hneď po vykonaní psychotestov inde Ti ju dajú až po úspešných skúškach v autoškole. Tak taká je moja skúsenosť s psychotestami a s ľudmi ktorí ich už absolvovali.
Ale jednoznačne Ti vtedy mala dať doklad o tom, že si ich úspešne spravil.
Čo sa týka toho 1r.- áno to je pravda, ale myslím si, že v tvojom prípade ide o to, že ty máš spravené úspešne skúšky, len nemáš o tom doklad, a preto a ja by som to tak spravil, (lebo tých 60 € čo to stojí v ZA by som zas zbytočne zato nedal), že by som šiel za psychologičkou a pekne jasne stručne by som jej to vysvetlil a ukázal aj v zdravotnej karte(lebo aj tam to musí byť zapísané, že si to absolvoval), že si to spravil, že ona spravila chybu, keď Ti nedala doklad.
Drž sa

vyhláška 164/1997

Podľa vyhlášky 164/1997 pri žiadateľoch o vodičské oprávnenie platí §1 odsek 4 to jest: Závery lekárskej prehliadky a závery psychologického vyšetrenia sú platné jeden rok.
Tým pádom tá predošlá psychologička má pravdu, ale aj na ten jeden rok by asi mala dať nejakú kartičku nie som si istý.
To je teória no čo sa týka praxe, ja som tiež dostal pri žiadaní o vodičské oprávnenie doklad na 5 rokov automaticky. Čo sa týka zdravotnej spôsobilosti tam som si musel robiť ešte raz. Veľa záleží aj od doktorov, možno aj od toho kto čo im donesie ;).

no čo už

takže hor sa vybavovať papiere ... byrokratické slovensko ... najlepšie je tým čo nechcú robiť tí nič nepotrebujú ... aj tak veľmi pekne ďakujem :-)

Psychologické testy

Prečítajte si aj toto: http://www.profivodic.sk/node/72

b