Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Týždeň kávy a boja proti únave vodičov (11.-17.2.)

Týždeň kávy a boja proti únave vodičov (11.-17.2.)

V poslednom období sa roztrhlo vrece so správami o smrteľných nehodách, kde bola príčinou únava, mikrospánok prípadne infarkt vodiča. Byť v strehu za volantom je dôležité, ale dôležitejšie je byť pripravený a "v poriadku" ešte pred tým ako za volant sadneme. Preto sa počas tohto týždňa (v dňoch 11.2. až 17.2.) budeme na portáli Profivodic.sk, ale aj v predajni TRUCK & BUS SHOP v Bratislave na Prístavnej ulici venovať témam ako únava, káva, alebo mikrospánok.


Aký je rozdiel medzi unaveným a opitým vodičom

Všetci sa zhodneme na tom, že alkohol za volant nepatrí. Na vodiča však číha tichý zabijak, ktorý je o to nebezpečnejší, že ho nemožno dokázať meraním a nevieme ho ovplyvniť. Je to únava. Vodič po 17 hodinách bez spánku reaguje ako keby mal v sebe 0,5 promile alkoholu a ak nespí 24 hodín, jeho reakcie zodpovedajú asi jednému promile.

Najčastejšou príčinou únavy je nedostatok spánku počas viacerých dní alebo týždňov, nedodržiavanie prirodzeného denného rytmu alebo choroba. Vodiči z rôznych dôvodov únavu podceňujú alebo jednoducho ignorujú a pokračujú v jazde, napríklad preto, že sa chcú čo najskôr dostať do cieľa alebo musia za každú cenu dodržať termíny.

Mikrospánok je posledným štádiom, keď telo nezvláda preťaženie a "vypína sa". Mikrospánku však predchádzajú ďalšie štádia, ktoré majú rozpoznateĺné varovné príznaky. Najdôležitejšie pre každého vodiča je nielen spoznať reakcie vlastného tela, ale včas si hroziace nebezpečenstvo uvedomiť.

Začnite boj proti únave už dnes!

Navštívte v dňoch 11.2. až 15.2. špecializovanú predajňu TRUCK & BUS SHOP. Počas celého týždňa kávy a boja proti únave vodičov bude prebiehať:
- rýchlokurz s názvom "Tipy a triky profesionálnych vodičov proti únave"
- prezentácia mobilných kávovarov a varných kanvíc do vozidiel
- ochutnávka kvalitnej talianskej kávy

Prihlásiť sa môžete aj na našej Facebook stránke >>>

b