Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Trans uviedol na trh najnovšiu verziu databázy - TRANS 4.0

Trans uviedol na trh najnovšiu verziu databázy - TRANS 4.0Prevádzkovateľ databázy Trans práve zverejnil najnovšiu verziu programu Trans 4.0. Na túto verziu čakali užívatelia populárneho Trans skoro 2 roky. Trans 4.0 získal novú grafickú podobu a ďalšie dodatočné možnosti. Najväčšou z nich je systém TransMap - kompletný modul európskych máp, obsahujúci obmedzenia pre nákladné vozidlá, PSČ, kalkulačku poplatkov a funkciu vyhľadávania nákladov na určenej trase.

Trans je dopravná databáza, ktorú nie je nutné predstavovať. Jej užívatelia sú takmer v každej zemepisnej šírke v Európe a cenia si Trans o.i. za obsiahlu databanku ponúk voľných nákladov a vozidiel a za nástroje na overenie a hodnotenie svojich obchodných partnerov. Teraz Trans v novej verzii rozširuje svoju ponuku o ďalšie funkcie.Nový Trans.eu prekvapuje na prvý pohľad. Žltozelené odtiene Trans 3.0 boli nahradené svetlou a príjemnou šedomodrou farbou.

Databázy a komunikátor, ktoré sa objavovali v predchádzajúcich verziách samostatne, sú teraz spojené. To všetko s myšlienkou na pohodlnejšiu prácu užívateľov a rýchly prístup k ponukám. V novom Transe sa objavili záložky, známe predovšetkým z webových prehliadačov. Práve v záložkách sa teraz zobrazujú ponuky nákladov alebo vozidiel. Výhoda takéhoto riešenia? V prípade nečakaného výpadku elektrického prúdu si komunikátor bude pamätať posledné nastavenie a po reštarte počítača všetko obnoví. Užívateľ sa potom môže okamžite vrátiť k rozhovoru s dodávateľom alebo k ponukám, ktoré si vyhľadal. Záložky tiež znížia počet pop-upov. V Trans 4.0. sa dajú pop-upy jednoducho presunúť do záložiek. V novej verzii Trans je tiež novinkou vyhľadávanie kontaktov na komunikátore. Takéto riešenie určite uľahčí prácu užívateľom, ktorí majú viac kontaktov. Dodatočne sa dá zoznam kontaktov teraz ľubovoľne triediť do skupín, napr. spoľahlivých dopravcov, stálych zákazníkov alebo na súkromných známych.

Najväčšou novinkou Trans 4.0 je systém TransMap - kompletný modul európskych máp. Pomocou máp možno presne naplánovať trasu a vypočítať cestné a ostatné poplatky, nájsť možnosti vyťaženia v požadovanom smere, a tiež overiť dopravné obmedzenia. Teraz bude mať dopravca úplnú informáciu o tom, kde sa nachádza náklad, o ktorý má záujem.

Okrem toho programátori podstatne vylepšili stabilitu programu a znížili zaťaženie počítača. Je to veľký prínos pre užívateľov so slabším počítačom. Ďalšie kľúčové funkcie databázy - získavanie pohľadávok, systém hodnotenia a komentárov, archív chatovania a prístup k dopravnému fóru, sú naďalej dostupné pre užívateľov Trans.

 

Zdroj: Trans.eu 

b