Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Súťaž Drivers’ Fuel Challenge 2012

Neprekonateľný Unimog

Pre podčiarknutie dôležitosti úspory paliva, spoločnosť Volvo Trucks už minulý rok odštartovala celosvetovú súťaž Drivers’ Fuel Challenge s úmyslom prevádzkovať ju ako opakujúcu sa udalosť. Súťaž, v ktorej súťažia profesionálni vodiči nákladných vozidiel s cieľom zajazdiť čo najúspornejšie, si získala značnú pozornosť a entuziazmus. To je hlavný dôvod, prečo súťaž Drivers’ Fuel Challenge tento rok organizuje v regióne strednej a východnej Európy. Okrem titulu najlepší vodič čakajú na víťazov atraktívne ceny - ako na vodičov, tak aj majiteľov spoločností. Prvou cenou je osobné auto Volvo C30 pre vodiča, ktorý sa stane regionálnym šampiónom súťaže.
 
Palivo predstavuje veľkú časť celkových nákladov prepravnej spoločnosti a preškolený vodič v oblasti techniky hospodárnej jazdy dokáže ušetriť 5 až 10 % paliva - a rovnako tak dôjde k zníženiu emisií CO2 v porovnaní s ostatnými vodičmi. Aby sa presadilo toto posolstvo, spoločnosť Volvo Trucks, región strednej a východnej Európy, organizuje súťaž Drivers' Fuel Challenge 2012 s úmyslom pritiahnuť k udalosti čo najviac vodičov a dopravných spoločností.

Súťaž je otvorená pre všetkých profesionálnych vodičov nákladných vozidiel z celého Slovenska.

Počas mesiacov marec až september 2012 sa budú konať národné kvalifikácie vo všetkých krajinách regiónu strednej a východnej Európy v rámci spoločnosti Volvo Trucks, vrátane Slovenska. V prvom kole súťažiaci budú súťažiť s vodičmi vo svojom okolí, pričom víťazi postupujú do národného finále, ktoré sa na Slovensku uskutoční dňa 20.mája 2012 v priestoroch Volvo Truck Center Senec.

V polovici októbra najlepší vodič z každého štátu bude mať šancu zúčastniť sa regionálneho finále, ktoré je naplánované v Olomouci, Česká republika.

Najlepší vodiči budú súťažiť nielen o titul šampióna regiónu strednej a východnej Európy, ale najlepší z nich môže vyhrať osobné auto Volvo C30. Majitelia, ktorí budú svojich vodičov sprevádzať, získajú poukážku na Volvo servisné služby v hodnote až 10 000 eur, ak ich vodič zaujme jednu z troch najvyšších hodnotení v regionálnom finále.

Detailnejšie informácie o súťaži, vrátane pravidiel, podrobného programu, časového plánu a postupu pri registrácii nájdete na www.volvotruck.sk.

Súťaž Drivers' Fuel Challenge 2012 regiónu strednej a východnej Európy je doplnená limitovanou kampaňou Volvo FH pod názvom Úsporný šampión. Obe tieto aktivity sú súčasťou komunikačnej kampane Every Drop Counts (Každá kvapka sa počíta), ktorú spustila spoločnosť Volvo Trucks minulú jar s cieľom informovať o jednoduchých opatreniach, ktoré zabezpečia značné úspory v spotrebe paliva.

Krajiny, ktore sa zúčastnia súťaže
Očakávame veľký počet súťažiacich z nasledujúcich krajín: Česká Republika, Estónsko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Srbsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bosna & Hercegovina a Macedónsko.

b