Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Škrečok – nový testovací vodič Volvo Trucks

Pokračujúc v úspechu minuloročného testu s povrazolezkyňou, Volvo Trucks dovolilo malému škrečkovi riadiť najnovšie nákladné vozidlo Volvo FMX. V tejto skúške škrečok Charlie riadil Volvo FMX v ťažkom teréne lomu. Cieľom spotu bolo demonštrovať, aké jednoduché je manévrovať s 15 tonovou konštrukciou vozidla. Film bol natočený v Španielsku a režisérom bol známy Jamie Rafn.
 
Viceprezident Lars Terling potvrdil, že testovacie filmy sú súčasťou stratégie živých testov, s cieľom vyzdvihnúť technické inovácie Volvo Trucks. Najnovší spot so škrečkom je zameraný na predstavenie Volvo dynamyckého riadenia (Volvo Dynamic Steering) - revolučnej novinky, vďaka ktorej sa zjednoduší manipulácia s volantom pre vodičov na celom svete. Lars Terling prezradil, že ešte môžu nasledovať ďalšie živé testy.

Pozrite si film "Test so škrečkom": http://youtu.be/7N87uxyDQT0

Charlie je špeciálne trénovaný škrečok z UK. Nákladné vozidlo, ktoré mal za úlohu riadiť bolo nové Volvo FMX. Tieto nákladné vozidlá sa najčastejšie používajú v stavebníctve, pri ťažbe v lomoch a v iných ťažkých podmienkach.

Podpornej úlohy sa ujal vodič Seon Rogers, ktorý mal po celý čas nohy na pedáloch a mrkvu v ruke, aby udržal Charlieho v pohybe a umožnil mu tak riadiť vozidlo v ťažkých podmienkach lomu.

Film bol natočený v uzavretom lome v Los Tres Cunados, Španielsko.

Citácie:

Lars Terling, Vice President Marketing Communications, Volvo Trucks:

"Pred začiatkom sme boli veľmi skeptickí, ale zároveň sme si uvedomovali, že by to mohol byť zábavný spôsob, ako demonštrovať jednoduchosť a ľahkosť riadenia s Volvo dynamickým riadeným."

 "Viem, že je ťažké uveriť, že by škrečok mohol riadiť nákladné vozidlo. Ale Charlie to dokázal. To, čo vidíte v spote je skutočné."

 "Je to úplne nový typ riadenia, ktorých zmení životy vodičov na celom svete - zachráni veľa chrbtov."

kiko prečo si myslíš? ja

kiko
prečo si myslíš? ja som spokojný

volvo

...volvo uz vymisla vsetko,aby svoje nepodarky vedel predat...asitaknijak...

ikx maš pravdu

ikx maš pravdu ,volvo neni auto na MKD

b