Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Scania predstavuje nový podporný systém pre vodiča

ImageVodič, ktorý jazdí bezpečne, má pozitívny vplyv na prevádzkové náklady i na životné prostredie a je teda najdôležitejším faktorom každej prepravnej činnosti. Generácie dôkladného výskumu, konštruovania a testovania urobili vozidlá Scania výnimočne spoľahlivými nielen vo všetkých laboratórnych podmienkach, ale hlavne v podmienkach reálnej prevádzky. Každé vozidlo Scania obsahuje široké pole inovatívnych bezpečnostných a podporných systémov pre vodiča. Jedným z nich je úplne nový systém Scania Driver Support, predstavený spolu s novou Scania R sériou v septembri minulého roka.

Scania Driver Support je systém podpory v reálnom čase, ktorý vodiča trénuje pomocou rád a hodnotení jeho štýlu jazdy. Táto inovácia, ktorá je teraz štandardným vybavením nových vozidiel Scania na diaľkovú prepravu, špecifikovaných s retardérom, EBS a GRS prevodovkou, pomáha vodičovi udržiavať si skúsenosti získané počas školenia vodičov. Scania Driver Support sústavne analyzuje údaje zo senzorov vo vozidle a pomáha zvyšovať výkonnosť vodiča. Pomáha vodičovi radami i tipmi a vytvára súhrnné hodnotenie štýlu jazdy. Tipy a skóre sa zobrazujú na displeji v štyroch kategóriách.


Čo sa meria?

Jazda v kopcoch: Používanie prevodových stupňov, akceleračného pedála a zotrvačnosti vozidla v meniacich sa terénnych podmienkach.
Predvídavosť: Predvídanie rôznych situácií na základe zrýchľovania a spomaľovania a intervalov medzi akceleráciu a brzdením.
Používanie bŕzd: Efektívne využívanie štandardného a pomocného brzdového systému (Scania retardéra a motorovej brzdy).
Výber prevodových stupňov: Výber a zmena prevodových stupňov v súlade so zaťažením motora a terénom.

Používanie Scania Driver Support rozširuje pozitívne výsledky školiacich kurzov vodičov. Testy ukázali, že školenia vodičov spoločnosti Scania vedú k okamžitému zníženiu spotreby paliva až o 10 %. V kombinácii so Scania Driver Support, sa dramaticky znižuje aj kolísanie spotreby paliva z 15 – 20% na približne 5 %, čo signalizuje omnoho rovnomernejší štýl jazdy.

 

 

Ďalšie Scania podporné systémy pre vodiča

Brzdový asistenčný systém
Posilňovač bŕzd, spolu s elektronickým brzdovým systémom, pomáha vodičovi dosiahnuť maximálne spomalenie pri núdzovom zastavení. Skúsenosti ukazujú, že v stresových situáciách sú vodiči často presvedčení, že úplne aktivovali brzdy, ale v skutočnosti ešte stále zostáva k dispozícii brzdný výkon. Použitím dodatočného brzdového tlaku  umožňuje úplne využiť dostupnú treciu silu.

Varovanie pri opustení jazdného pruhu (LDW)
Systém Scania LDW (lane departure warning – varovanie pri opustení jazdného pruhu) je bezpečnostný systém špeciálne vyvinutý tak, aby bral do úvahy správanie sa vodiča a nepriaznivé poveternostné podmienky. Inteligentný systém varuje vodiča, ak vozidlo neúmyselne prekročí označenie jazdných pruhov na ceste. Systém sleduje pohyby volantu spôsobom, ktorý mu umožňuje odlíšiť aktívny pohyb volantu od neúmyselného.

Adaptívny tempomat (ACC)
Scania ACC (adaptive cruise control – adaptívny tempomat) pomáha vodičovi pri udržiavaní stabilného časového odstupu od vozidiel pred ním a varuje vodiča v prípade náhleho zmenšenia odstupu. Uprednostňovaný časový odstup sa môže nastaviť v piatich krokoch, nastavenie týchto krokov indikuje hlavný prístroj. Systém Scania ACC analyzuje rýchlosť na ceste, údaje z motora, Scania Retardéra, kolesových bŕzd a udržiava nastavený odstup. V prípade rýchleho zmenšovania odstupu varuje vodiča, ale nikdy úplne nepreberá riadenie. Systém Scania ACC sa v súčasnosti dodáva s jednotkami ťahačov na diaľkovú prepravu vybavenými systémom Scania ESP a Scania Retardérom.

Kamerový systém
Scania ponúka kamery s výhľadom dopredu a dozadu, ktoré zvyšujú bezpečnosť, výhľad a pohodlie. Doplnené sú displejmi s úplným zobrazením na palubnej doske. Kamera s výhľadom dopredu sa automaticky spúšťa pri rýchlostiach pod 30 km/h a poskytuje vám jasný, nerušený obraz bezprostredného okolia. Vaše vozidlo môže byť vybavené aj kamerou s výhľadom dozadu, čím sa zabezpečí úplná perspektíva. V oboch prípadoch sú displeje umiestnené priamo pred vodičom. Takto sa zabezpečuje širšie zorné pole bez zadných mŕtvych uhlov.

 

 

Scania bezpečnostné systémy

Alcolock
Funkcia Alcolock zabráni vozidlu v pohybe, ak vodič nie je spôsobilý jazdy.
Scania ponúka pre systémy Alcolock z výroby prípravu na jednoduchú inštaláciu požadovaného typu zariadenia. Funkcia Alcolock vyžaduje, aby vodič pred spustením motora fúkol cez náustok. Ak sa vo vydychovanom vzduchu zistí alkohol, štartér sa zablokuje.

Elektronický brzdový systém (EBS)
Systém Scania EBS (Electronic braking system – elektronický brzdový systém) poskytuje najlepšie možné ovládanie brzdenia. Zabezpečuje okamžitú reakciu bŕzd s bezprostrednou aktiváciou, či uvoľnením stlačeného pedála. Pretože rýchle uvoľnenie bŕzd pomáha predchádzať „zadrhovaniu bŕzd“, zároveň sa šetrí palivo. Zadrhovanie bŕzd nastáva v prípade krátkodobého oneskorenia uvoľnenia brzdy na niektorom kolese (pneumatické brzdové systémy obyčajne reagujú pomalšie ako elektronické ovládanie). Systém EBS významne zvyšuje stabilitu vo všetkých podmienkach a odstraňuje väčšinu zbytočného stresu spojeného s núdzovým zastavením.

Elektronický stabilizačný program (ESP)
Systém Scania ESP (Electronic stability program – elektronický stabilizačný program) aktívne podporuje vodiča v zložitých situáciách a to v prípade nebezpečenstva zalomenia jazdnej súpravy, šmyku, alebo prevrátenia súpravy. Núdzové situácie, alebo jazda nevhodnou rýchlosťou, môžu niekedy ovplyvniť stabilitu vozidla. Je to nebezpečné najmä pre kombinácie ťahač-náves, pri ktorých aj dočasná strata kontroly nad ovládaním vozidla môže mať katastrofálne a drahé dôsledky. Systém Scania ESP je skonštruovaný tak, aby fungoval na vlhkých a šmykľavých cestách, na ktorých sa často vyskytuje nedotáčavosť, alebo pretáčavosť, a na suchých cestách, kde je hlavným rizikom prevrátenie ako výsledok nadmernej rýchlosti, alebo nadmerného klopenia v zákrutách.

Monitorovanie tlaku v pneumatikách (TPM)
Systém Scania TPM (Tyre pressure monitoring – monitorovanie tlaku v pneumatikách) je bezpečnostný systém, ktorý spustí poplach, ak klesne tlak v ktorejkoľvek pneumatike vozidla. Pracuje, aj keď sa vozidlo pohybuje, takže môžete podniknúť opatrenie na zabránenie nehody a poškodenie vozidla. Systém TPM sústavne upozorňuje vodiča aj v prípade, keď nehrozí jazda na vyfúknutej pneumatike, ale keď je tlak v jednej pneumatike jednoducho nesprávny. Toto opatrenie pomáha zaručiť optimálny valivý odpor pneumatiky, čo sa prenáša do lepšej prevádzkovej hospodárnosti a zníženého opotrebovania pneumatiky. Systém Scania TPM sa dodáva so všetkými nákladnými vozidlami s jednou hnacou nápravou. 

 

 

Zdroj: Scania

 Image

201810.9chenjinyan

201810.9chenjinyan
vans shoes
nike huarache
lebron 14
nike revolution
polo ralph lauren
fila shoes
nike air max
ugg boots
yoga pants
polo shirts
russell wilson jersey
fitflops
jimmy choo outlet
michael kors outlet
nike factory
red bottom shoes
victoria's secret
off-white
belstaff outlet
nike air max 2018
persol sunglasses
nike air max
coach outlet
nike free
the north face
ray ban sunglasses
mcm outlet
ugg sale
stussy clothing
curry jersey
hollister
canada goose outlet
vetements clothing
versace clothing
longchamp
malone souliers
kate spade outlet
true religion outlet
nike lunarglide
moncler outlet
ralph lauren
canada goose coats
mcm backpack
air jordan
ralph lauren
ray bans
north face jackets
nike free run
giuseppe zanotti
jordans
tory burch shoes
ugg boots
ralph lauren outlet
nike flight bonafide
nhl jerseys
nike trainers
ysl handbags
moncler outlet
converse
tommy hilfiger
louboutin
jordans
replica watches
coach handbags
michael kors
nike kyrie 2
vibram fivefingers
new balance
birkenstock sandals
nike air max plus
coach bags
ray ban sunglasses
hermes bags
fitflops sale
miu miu handbags
tiffany rings
michael kors outlet
adidas shoes
kate spade outlet
converse shoes
pandora jewelry
ugg clearance
tiffany jewelry
fussball trikots
swarovski
skechers sandals
adidas outlet
ugg australia
soccer jerseys
nike outlet store
basketball shoes
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
nike shox
converse shoes
nike epic react
snapback hats
uggs official site
lebron soldier 9
north face outlet

20189.11chenjinyan

20189.11chenjinyan
ray ban
ray ban sunglasses
nike outlet
coach outlet online
nike air max 95
kate spade outlet
converse shoes
ugg shoes
nike air max
mac cosmetics
ugg boots
ugg australia
swarovski jewelry
vibram fivefingers
ugg outlet
michael kors handbags
mbt
longchamp outlet
hermes
north face outlet
louboutin
adidas jeremy scott
belstaff outlet
montblanc fountain pen
ugg outlet
true religion outlet
coach factory outlet
nike factory
lululemon sale
nike air max
nine west
yeezy desert rat 500
lebron 15
air jordan
polo ralph lauren
bcbg
tory burch outlet
tag heuer watches
mont blanc
miu miu sunglasses
polo outlet
nike trainers
victoria's secret
off-white
ray ban sunglasses
nfl jerseys
ralph lauren
ralph lauren
ugg outlet
oakley sunglasses
jordan 8
soccer jerseys
polo ralph lauren
cheap nfl jerseys
arc'teryx clothing
new balance shoes
flip flops
ronaldo jersey
coach outlet
marcelo burlon
snapback hats
fingerlings monkey
adidas football boots
michael kors
kate spade outlet
pandora jewelry
kate spade outlet
replica watches
air jordan
adidas outlet
coach factory outlet
jordan 11
off-white
puma slides
jordan 1
ray ban sunglasses
ralph lauren
nike epic react
nicholas kirkwood
coach outlet
ray ban
ferragamo
undefeated clothing
coach factory outlet
mikimoto jewelry
north face jackets
new balance
nike sb
beats headphones
saint laurent sunglasses
converse shoes
y3 shoes
lebron soldier 9
lebron 14
herve leger dresses
cristiano ronaldo jersey
pandora jewelry/strong>
adidas nmd
polo shirts
true religion outlet

chenlina

chenlina20180619
kyrie 4
soccer jerseys
pandora jewelry
carrera sunglasses
nike shoes
adidas crazy
philipp plein outlet
versace bags
soccer jerseys
lululemon
ghd hair straighteners
sophia webster shoes
jordan 3
fossil handbags
kobe 12
air more uptempo
jordan 32
replica watches
saucony shoes
swarovski rings
dak prescott jerseys
beats pills
kd 10 elite
steph curry jerseys
soldier 11
converse
champion clothing
kevin durant shoes
tiffany jewelry
lebron 13
chanel handbags
x-large clothing
chanel outlet
curry 3
jordan 8
air zoom pegasus
ralph lauren
tiffany and co
kd 8
insanity workout
nike outlet online
maglia calcio
antonio brown jerseys
jordan 9
under armour shoes
levi's jeans
tiffany co
ferragamo handbags
omega watches
curry 4
tiffany rings
clarisonic
chanel outlet
skechers sandals
jordan 4
vans
chopard jewelry
adidas soccer
kobe 11
prada sunglasses
spalding basketball
g-star jeans
carson wentz jerseys
gentle monster sunglasses
nike flight bonafide
calvin klein jeans
woolrich jackets
jordan 10
armani sunglasses
jordan for kids
marcelo burlon
philipp plein outlet
hollister outlet
lacoste jeans
diesel jeans
ferragamo sunglasses
dsquared2 jeans
isabel marant shoes
tory burch sandals
jordan 13
abercrombie
kevin durant jerseys
victoria's secret
armani jeans
linda farrow sunglasses
russell westbrook jersey
james harden jerseys
lebron james jerseys
kd 10
barbour jackets
armani handbags
snapback hats
giannis antetokounmpo jerseys
supreme clothing
jimmy choo
tom ford sunglasses
curry 5
miu miu sunglasses
kristaps porzingis jerseys
bottega veneta sunglasses
ray ban wayfarers
bally shoes
camisetas de futbol
keen sandals
jordan 14
russell wilson jerseys
harry winston jewelry
teva sandals
nike outlet
10 deep clothing
insanity
freshjive clothing
basket nike
nike dunks sb
burberry clothing
ysl handbags
kd 9
balmain jeans
alexander mcqueen
bulgari jewelry
chi flat iron
versace sunglasses
basketball jerseys
dolce and gabbana
pelikan pens
tiffany jewelry
football shirts
dsquared2 outlet
ferragamo shoes
maillot de foot pas cher
bvlgari sunglasses
gucci handbags
nike air max
mac cosmetics
lululemon sale
bose headphones
paul george shoes
versace clothing
maui jim sunglasses
hermes uk
dolce and gabbana sunglasses
ray ban
bape clothing
tory burch shoes
yves saint laurent sunglasses
nobis jackets
alife clothing
chloe handbags
police sunglasses
babyliss pro nano titanium
givenchy bags
yoga pants
trikots günstig
reebok classic shoes
russell westbrook shoes
nike store
persol sunglasses
karen millen
aaron rodgers jerseys
basketball shoes
hermes jewelry
lebron ambassador 10
givenchy jewelry
furla handbags
nike hyperdunks
soccer jerseys
jbl speakers
mulberry handbags
a bathing ape
jordan 7
lebron 15
dior handbags
ralph lauren jeans
lee jeans
nike canada
kobe 10
designer sunglasses
chloe sunglasses
camisetas de futbol
kyrie irving jerseys
jordan 6
dior sunglasses
monster headphones
lebron 14
the hundreds clothing
abercrombie
prada sunglasses
nike kyrie 2
oakley sunglasses
air foamposite
maillot de foot
manolo blahnik
nine west
jimmy choo sunglasses
puma outlet
supra shoes
dyson hair dryer
ray ban
lebron soldier 9
calvin klein outlet
fussball trikots
michael kors canada
vetements clothing
jordan 2
moose knuckles jackets
mac makeup
ghd hair straighteners
ferragamo belts
huf clothing
new balance
nicholas kirkwood
mikimoto jewelry
nike air trainers
cartier sunglasses
guess handbags
gucci outlet
omega watches
fendi sunglasses
arc'teryx jacket
onitsuka tiger shoes
basket store
chrome hearts jewelry
ysl makeup
tommy hilfiger polo shirts
marc jacobs bags
jordan 31
curry 2
burberry sunglasses
jerseys from china
pasotti ombrelli
parajumpers jackets
tom brady jerseys
golden goose shoes
visconti pens
maglie calcio
jordan clothing
lebron soldier 10
ferragamo belt
nike air max
chenlina20180619

b