Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Polícia pre nepriaznivé počasie prijíma opatrenia na sprejazdnenie ciest

Polícia pre nepriaznivé počasie prijíma opatrenia na sprejazdnenie ciest Kalamitný stav počasia pretrváva, z dôvodu uzatvorenia hraničného prechodu Rajka sa komplikuje doprava kvôli odstaveným kamiónom. Polícia okamžite začala vzniknutú situáciu operatívne riešiť. Cestou operačných stredísk sme zabezpečili, aby Česká a Poľská republika zastavila premávku kamiónov na naše územie. To znamená, že už pred vstupom na územie Slovenskej republiky sú kamióny odstavované na odstavných plochách. Cieľom je zabránenie tvorby ďalších kolón a tým aj sprejazdnenie ciest.

 

Maďarsko uzatvorilo do odvolania diaľničný hraničný prechod Rajka pre nákladné motorové vozidlá. Z dôvodu odstavených nákladných vozidiel sa komplikuje doprava na viacerých úsekoch ciest. V teréne je maximálny počet policajtov, ktorí usmerňujú dopravu. Vyzývame vodičov,  aby sa riadili ich pokynmi.

Trnavská polícia nákladné vozidlá nad 7,5 tony smerujúce po diaľnici  D1 v smere na Bratislavu otáča späť na križovatke Voderady smerom na rýchlostnú cestu R1. Na diaľnici D1 je zhustená premávka z dôvodu, že v pravom jazdnom pruhu sú odstavované nákladné vozidlá a doprava pre osobné vozidlá je smerovaná do jedného jazdného pruhu. Dopravná situácia je značné komplikovaná. V prípade, že vodiči smerujú do Bratislavy, vyzývame ich, aby použili starú cestu.

Upozorňujeme vodičov, aby zvýšili pozornosť za volantom. Nakoľko sa na vozovke nachádza vrstva kašovitého snehu, tak okrem zvýšenej pozornosti, je potrebné znížiť rýchlosť a dodržiavať bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami. Dodržiavaním týchto zásad sa tak vyhnete zbytočným kolíznym situáciám.

Zvýšená opatrnosť je na mieste aj v prípade ostatných účastníkov, najmä chodcov. Tí by mali dávať pozor hlavne na priechodoch pre chodcov. Treba si uvedomiť, že brzdná dráha vozidla sa pri zasnežených cestách predlžuje, preto pri nepozornom vkročení na vozovku sa tak vystavujú možnému riziku stretu s vozidlom. 

b