Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Nevoľnosť počas jazdenia,alebo prečo mi vedúci nechce uznať potvrdenie u lekára

Ahojte kolegovia,ako sa darí?
Chcel by som sa poradiť,lebo už neviem ako a rozhodne nechcem skončiť či v nemocnici,na psychiatrií,nebodaj prísť o prácu.
Prednedávnom mi bolo v práci tak zle od žalúdka,že ku mne musela prísť sanitka a do rána som bol na infúziách i dostal som kopec injekcií.Som vodič MHD,prevoz do nemocnice mi zariadil centrálny dispečing (zaistili mi náhradného vodiča),ktorému som oznámil,že sa necítim spôsobilý jazdiť,nakoľko som mal triašku a silné kŕče v žalúdku.V nemocnici som si pobudol do rána a na druhý deň s posudkom ošetrujúceho lekára som šiel za závodným pre potvrdenie pre zamestnávateľa,i vypýtal som sa ešte na ten ďalší deň doma,pretože som bol ubolený z injekcií,ktoré mi pichali aj do zadku.
Nemilo však ma prekvapil priamy vedúci,ktorý po mne začal doslova ziapať,že ako si dovoľujem v polke služby sa nechať voziť sanitkou,že nakoľko je dovolenkové obdobie,tak nemá k dispozícií veľa vodičov a že mi nielen v ten deň,ale i druhý,čo som bol u neho odniesť papier,že mi dá za oba dni "A"-čko (absenciu),že aby som si dobre rozmyslel,že či sa budem nechať vyvážať sanitkami,alebo si riadne odrobím celú službu! A ešte som mal nahlásené na posledný pracovný deň ortopéda (cca mesiac dozadu),tak že nikam nepôjdem,toho lekára mi proste vyškrtol z oznamov,vraj keď k nemu pôjdem,riadne sa mi pomstí a nájdem si to tam,kde to budem najmenej čakať! Potom mi vynadal do "nenažraných šoférov",ktorí vidia iba peniaze a za malú robotu,pretože to je iba vozenie sa (zjavne voziť ľudí je podľa neho zábava,šak čo,žiadna zodpovednosť)a keby vedel,že v ten deň ma odvezú v polke služby do nemocnice,ani mi neschváli prémie!
Pôvodne som chcel teda toho ortopéda zrušiť,ale nedalo sa,lebo doktor mi po telefóne povedal,že ide potom preč,takže ďalší termín až o pol roka,čo však čakať nemôžem,keďže ma čaká operácia kolena.So strachom som tam teda šiel,lekár doporučil odbery krvi a podobné testy,jasné,s výsledkami na kontrolu.
Dnes som mal nejaké vybavovačky a náhodne som sa stretol s tým vedúcim.Rozčúlene mi začal hovoriť,že prečo som šiel k tomu lekárovi,ale tak,čo som chcel-to mám! Som sa ho spýtal,že či som mal jazdiť,aj keď mi bolo zle,že či by ma obhájil v prípade nehody,ale za to mi povedal,že by som si mohol sám (čo má v podstate pravdu)..Na to som mu povedal,že budem musieť ísť ešte na odbery krvi a potom kontrolu a on hneď,že to neexistuje,že mi to tak oplatí,že budem plakať ako malé decko a že on nepotrebuje šoférov,ktorí chodia po lekároch,lebo ak nie som zdravý,tak mám dať výpoveď a zase som bol podľa neho nenažraný šofér a div mi do kriplov nevynadal.A vraj sa musím dobre nudiť,že chodím po lekároch,lebo on nechodí! Napokom,čím sa vyhrážal,to aj splnil..Vedel,že moja krstná má oslavu narodenín v nedeľu,tak na ten deň mi najust dal vyše desaťhodinovú službu! Pritom ja som v turnuse od pondelka do piatku,víkendy a sviatky voľné..Vraj,keď to zruším,zbadám sa neskôr a potom budú iné slzy,doslova sa mi smial do očí.Ja neviem,čo som mu spravil,nikdy som nebol problémový vodič,nuž až keď teraz mi našli nádor pod kolenom a musím viac chodiť po lekároch (ale to vedúci vie),tak sa mi všeličím vyhráža a doslova ma uráža! S krstnou som raz-2x do roka,lebo má barle a takto jej mám oplatiť oslavu? Len za to,že mám doslova "debila vedúceho"?
A kde sú pracovné odpočinky a voľná? Či to v čase dovoleniek pre pracujúcich neplatí? Už 3 týždne najazdím týždenne 50 hodín,však tento štvrtý,keďže mi tam dal tú nedeľu,tak mám dokopy cca 60 hodín (6x10 hod),to sa môže? Keď boli tie teplá,kolegovia odpádali,lebo klimatizáciu nemáme,poďľa vedenia by sme boli rozmaznaní,tak kam nás chcú dostať? Je možné,že ten môj žalúdok tie denné desaťhodinovky s teplami nezniesol,keď už ich bolo toľko,ktovie,ale čo mám robiť? Aj teraz,keď si zmyslím na toho vedúceho,ani jesť mi nechutí,ale popravde mám strach! Dnes mi dokonca zahlásil,že podľa neho bol ten môj žalúdok iba výhovorka,skoro ma roztrhlo od jedu! Koľkokrát mám nárok na návštevu lekára,aby mi to zaplatil? Doteraz som bol 3x.Má vedúci právo mi roztrhať doklad od lekára o nemocničnom ošetrení+liečbe a dať mi tam "A"-čko? A ešte som zabudol,keď som mu vyjadril svoj názor o tom,čo si myslím na to,že som si ten žalúdok vymyslel+to,že som sa tešil na oslavu krstnej,tak vraj vodič nemá právo sa vyjadrovať k ničomu,lebo som iba vodič a on ako nadriadený si môže robiť,čo chce,že keď sa mi to nepáči,pošle ma ku psychológovi,alebo si mám podať výpoveď! Práve si chystám veci na zajtra do práce,a keď si zmyslím,že čo ma čaká,celý sa roztrasiem,hm a potom,že máme byť kľudní a sústredení v práci..Mám obavy sa aj objednať na krv a potom ortopedickú kontrolu,lebo čo ak mi zase dačo vedúci vyvedie?
Mnoho šťastných kilometrov Vám prajem a vopred ďakujem za radu!

Kolega

daj do placu aspoň mesto,inak predpokladám že je to dopravný podnik a tam máte okrem iného odbory a tipujem že aj ten tvoj vedúci debil má nejakého nadriadeného,ale už Ti tu kolega poradil-inšpektorát práce a samozrejme aj iné riešenia sú....

sambake

Je to Bratislava a tie odbory stoja ze velke...Každopádne to len tak nenechám! A ďakujem za rady chlapci!

ferino

mal by si to vyriešiť takym dedinskym spôsobem. ked to nejde po dobrotky jedna vzduchom chladena pomôže. a ked bude behať po zubaroch koli novym zubom tak mu dať druhu, za to že sa nevenuje na plno svojej praci. poznam taketo tipy ludi. a nie tak davno som bol na slovensku sa opytať na robotu . postavili sa ku mne ako k odpadu a tvarili sa ako bohovia, veď predsa oni ma zamestnavaju a aky nadherny plat- minimalka + diety. tak som začal hladať tam kde som a našiel som a to čo mi oni davali na mesiac tu mi davaju na tyžden a ešte su radi že maju noveho zemestnanca. Vo svete si vačšinou zamestnavatelia uvedomuju že firma bez zamestnanca fungovať nebude, ale na slovensku to je inak.

Čau Ferino

Čau Ferino ,asi ťa poznám ,ale to nieje dôležité ,poviem ti toto: -Na tzv. paragraf (vyšetrenie, ošetrenie u lekára), máš nárok ísť toľkokrát do roka ,koľko potrebuješ , s tým ,že preplatené zamestnávateľom máš iba 7 dní za kalendárny rok.

Čo sa týka tvojho nadriadeného ,je to smutné, že sa takto zmenil. Je to od neho arogancia najvyššieho stupňa. Zdravotné problémy a nevoľnosť vodiča sú vážne veci ,ktoré smrdia dopravnou nehodou. V prípade, že si to nevie uvedomiť tvoj priamy nadriadený ,išiel by som s tým na výššie miesta.
Papier od lekára si radšej prekopíruj a pošli papier aj mailom zamestnávateľovi ,aby neboli pochynosti.

Je tu ešte jedna možnosť: -že mu pohrozíš tým ,že mu tam pošleš inšpektorát práce...
A nemusíš mu tým len hroziť ,ale kľudne sa tam môžeš ísť opýtať ako postupovať.

Nikto nemôže za to ,že má občas zdravotné problémy. A to ,že ich teraz tvoj vedúci nemá ,neznamená ,že ich nemôže mať o pár rokov.

Niekto si myslí, že človek je stroj ,ktorý sa nekazí a nepotrebuje žiadnu údržbu. A kde je bezpečnosť cestujúcich a ostatních účastníkov cestnej premávky ?!!!
Vedúci by si mal naštudovať pravidlá cestnej premávky ,aby vedel kedy môže vodič šoférovať a kedy nie. A ak toto neovláda ,nemá čo robiť na takom poste.
Želám ti veľa kilometrov bez nehody, pevné nervy a veľa zdravia!!!
Dušan

Zaujimavý príbeh. Vieš z

Zaujimavý príbeh.
Vieš z človeka je strach "cítiť". Mal som aj ja také obdobia, ale to je dávno už.
Potom ma to raz naštvalo všetko a mal som to na háku. Čím viac som to mal na háku, tým viac sa mi darilo. :-)
Moja zmena zamestnania bola vždy k lepšiemu.

Ja by som to čo máš Ty riešil jednoducho. Dve holé hlavy u toho blba doma, jedna rozbitá huba, tak aby si nebol istý ON kedy zase prídu a čo spravia. A aby vedel "odkiaľ" prišli.
Potom by sa on bál.
Ale to som ja. :-)))))))))))

b