Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Moderná navigácia pre kamióny

Moderný navigátor pre Truckerov - Becker Z 302Predstavujeme Vám najmodernejší profesionálny navigačný systém pre kamióny a autobusy, ktorý umožňuje vodičom medzinárodnej dopravy zadať údaje o výške, šírke, dĺžke, počtu náprav, váhe a tiež špeciálnych nariadení na prepravu nebezpečných vecí ADR. Navigačný systém tak zohľadňuje individuálne údaje týkajúce sa vozidla a vylúči cesty, ktoré sú príliš malé a úzke, a tiež tunely a mosty, ktoré kamión nemôže používať. Rovnako vozidlá ADR budú navigované iba po vhodných cestách.

Prepracované ovládanie
Ovládanie a vzhľad diaľkového ovládania navigačného systému Becker Z 302 je rovnaké ako u vstavaných navigačných systémoch v automobilovom priemysle.  Ovládacie tlačidlo vstavaných systémov je obvykle umiestnené na centrálnej konzole. Užívateľ navigačného systému Becker Z 302 sa môže rozhodnúť, kam toto tlačidlo umiestni pre najpohodlnejšie ovládanie. Pri vývoji diaľkového ovládania firma Becker kládla veľký dôraz na jednoduché a intuitívne ovládanie. Preto tiež štyri hlavné funkcie - Becker OneShot ™ ovládanie hlasu, mapa, funkcia telefónu a pokyn „späť“ možno spustiť priamymi voliacim tlačidlami. Diaľkové ovládanie je tiež užitočná možnosť, ako si uchovať dobrý prehľad: pri otočení ovládania doprava sa mapa priblíži a pri otočení vľavo sa oddiali. To znamená, že vodič jednoducho prepne na detailnejší pohľad ihneď ako narazí na nejasnú situáciu. V rámci ponuky možno rýchlo vybrať prehrávač médií, kedy sa navigačné zariadenie mení na zábavné centrum počas prestávok, prehrávač videa, hudby a fotografii.

 

Bez problémov a porušenia pravidiel cestnej premávky bezpečne do cieľa
Rýchly výpočet trasy, zobrazenie úplnej 3D navigácie a tiež Bluetooth ®, ktorý umožňuje, aby bol tento navigačný systém použitý ako hands free, a to nie len pre príjem hovorov, ale aj pre sms správy, ktoré môžu byť priamo prečítané vodičovi. Jedná sa o užitočnú funkciu, kedy, napríklad, idete na schôdzku a príde správa o zmene miesta stretnutia.

Becker OneShot hlasové ovládanie umožňuje zadať adresu miesta určenia jednou vetou, bez nepríjemných pomlčiek. Dômyselný integrovaný mikrofón je možné nastaviť tak, aby ste sa mohli rozhodnúť, či si želáte len nahrať pokyny od vodiča alebo pasažiera alebo z celého vozidla, kedy je zabezpečená optimálna miera rozpoznávania hlasového ovládania. To všetko pri použití hands-free.
Vodiči tiež ocenia displej s prioritným zobrazením značiek ktoré varujú vodiča vopred pred nebezpečenstvom, ako sú ostré zákruty a strmé svahy.

Opravy ciest, zablokované ulice a obchádzky už nie sú nočná mora vodiča
Všimli ste si prác na ceste alebo dočasne uzavretého tunela na svojej ceste? Potom si jednoducho túto cestu zablokujte pre ďalšie použitie a Becker nabudúce vodiča odvedie mimo zablokovanú ulicu. Je to užitočná funkcia pre profesionálnych vodičov a obyvateľov miest, ktorí trasu poznajú a poznajú dočasne uzavreté ulice ako súčasť ich každodennej rutiny. Zariadenia používajú NAVTEQ Traffic Patterns ™ a Traffic Message Channel (TMC) s cieľom zaručiť najlepšie vedenie trasy, a to aj pomocou historických údajov.

>> OBJEDNAJTE SI HO DNES A ZAJTRA HO MÁTE DOMA <<

Častým problémom je mať dobrý signál TMC. Aby spoločnosť Becker ponúkla svojim zákazníkom dokonalé fungovanie TMC, zabudovala do novej Z 302 doplňujúce aktívny TMC anténu, ktorá ďalej zosilňuje signál. Tak je vždy zaručené náležité navigovanie, aj vo vzdialených oblastiach. Zariadenie je tiež v štandarde vybavené TMC Pro.

Zariadenie, servis, doplnky a dostupnosť
Štandardné mapy 41 krajín v spojení s touto kamiónovou navigáciou Vás bude navigovať tak, aby ste sa vyhli úzkym uličkám alebo ostrím zákrutam. Podrobné mapové atribúty pre kamiónovú dopravu (rozmer ciest, podjazdov, tunelov alebo mostov, ADR) sú zaznamenané v 15 krajinách (Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Luxembursko, Nórsko, Holandsko, Poľsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Veľká Británia). Nová navigácia Becker Z 302 zahŕňa novo vyvinutý, stabilnejšie držiak na predné sklo, vyššie popísané diaľkové ovládanie, 12V/24V nabíjací kábel, DVD so správcom obsahu a máp a USB kábel pre napojenie s PC. Medzi voliteľné príslušenstvom spoločnosť Becker ponúka spojovací kábel, ktorý umožňuje zapojiť Z 302 do zabudovaného reproduktorového systému a palubnej siete vozidla alebo kamiónu.

Spoľahlivé riešenie pre vodičov na dlhých vzdialenostiach – BECKER TRAFFIC ASSIST PRO Z 302 uľahčí prácu vodičom kamiónov. Intuitívne diaľkové ovládanie, individuálne profily, cestné pokyny pre kamióny, displej cestných výstražných značiek a vynikajúce 3D zobrazenie cesty Vás určite presvedčia. Viac informácii nájdete na stránkach nášho internetového obchodu pre profesionálnych vodičov a dopravcov >>>

b