Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Ako si vybrať snehové reťaze?

Ako si vybrať snehové reťaze?Určite sa nájdu medzi nami vodiči, ktorí snehové reťaze nikdy nepoužili. Tí ktorí ich už použili alebo ich používajú pravidelne, vedia ako snehové reťaze dokážu pomôcť alebo čo sa dá od snehových reťazí očakávať. Nie je však reťaz ako reťaz a rovnako ako v iných odvetviach aj výroba a vývoj snehových reťazí ide rýchlo vpred.

Denne dostávame veľa požiadaviek na snehové reťaze pre kamióny, autobusy, osobné vozidlá, ale napríklad aj na vysokozdvižné vozíky. Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, pripravili sme pre vás zopár informácií, ktoré vám pomôžu vybrať si správne.


Čo je pri výbere snehových reťazí dôležité
V prvom rade si treba povedať na aký účel a v akých podmienkach ich budeme používať. Ak máte mať snehové reťaze v kufri iba pre prípad, že by Vás prekvapil sneh alebo kvôli zákonom niektorej z krajín, cez ktorú povedie Vaša cesta, sú vhodné lacnejšie reťaze. Treba však povedať, že aj v tomto prípade platí: „Nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci.“ Môže sa Vám totiž stať, že lacné snehové reťaze z „hypermarketu“ Vás sklamú v nesprávnej chvíli.

Nie je zima ako zima a rovnako, nie je reťaz ako reťaz. V súčasnosti sa snehové reťaze nevyrábajú iba podľa veľkosti kolies, ale hlavne podľa typu vozidla a použitia reťazí v teréne.


Nestrácajte nervy nasadzovaním snehových reťazí
Pewag SnoxRovnako ako pri iných produktoch a v iných odvetviach aj pri snehových reťaziach ide pokrok veľkou rýchlosťou. Nie len materiály, z ktorých sú reťaze vyrábané, ale aj spôsoby upevňovania sa podstatne líšia. V súčasnosti sa najmodernejšie reťaze nasadzujú úplne jednoducho, bez upínania očiek, háčikov alebo iných napínacích systémov. Reťaz sa jednoducho nasadí na koleso a sama napne pomocou plne automatického systému. Tieto najmodernejšie snehové reťaze sú vhodné pre vodičov osobných vozidiel, ktorí chcú byť pripravení na všemožné zimné podmienky.

Mechanizmus snox-box funguje tak, že v priebehu jazdy systém uzamkne vratnú pružinu a tým optimálne a automaticky napne reťaz. Hneď ako vozidlo zastaví, systém vratnú pružinu opäť odomkne a reťaz je možné jednoducho stiahnuť z pneumatiky. Viac o pewag snox >>>


Šmyk dostanete, iba ak sa s vami odtrhne 20 metrový kus ľadu
Pewag Uniradial SEDProfesionálni vodiči, ktorí jazdia do severských krajín ako Nórsko, Fínsko atď. , určite poznajú alebo už počuli o snehových reťaziach do extrémnych podmienok. Nazývajú ich aj nórske snehové reťaze. Tieto snehové reťaze pre extrémne požiadavky sú vďaka zosilnenému prevedeniu obzvlášť odolné voči oderu. Ideálne pre použitie pri odpratávaní snehu a pre nákladné vozidlá v extrémnych podmienkach.

Na každom ležiacom článku reťazovej siete sú vmontované štvorhranné záberové články. Okrem toho sú na týchto miestach, ktoré sú vystavované mimoriadnemu zaťaženiu, navarené prídavné čapy. Tým je značne zvýšený záber a životnosť reťazí. Ak sú prídavné čapy zjazdené, je možné reťaz otočiť a naďalej používať.

Snehové reťaze sú vyrobené zo špeciálnej legovanej oceli značky TitanGrip. Legovacie prísady titánu a bóru zaručujú s presnou tepelnou úpravou maximálnu odolnosť voči oderu. Podľa veľkosti kolies sú tieto snehové reťaze dostupné v prevedeniach o hrúbke materiálu 5.6 a 7 mm.

Viac o pewag uniradial >>>
Viac o pewag uniradial SED >>>


Najbežnejšia reťaz pre nákladné vozidlá
Najbežnejšie snehové reťaze pre nákladné vozidlá alebo autobusy sú reťaze pewag cervino. Jednoduchá montáž vďaka optimálnemu systému uzáveru a napínania vám nespraví z nasadzovania reťaze nočnú moru. Pre ich ľahkú a robustnú konštrukciu sú osvedčenými a najžiadanejšími snehovými reťazami. Teraz aj so zváranými bočnými krúžkami.

Pewag CervinoMnohonásobne osvedčené snehové reťaze pewag cervino sú určené pre štandardné nasadenie v stredne ťažkých podmienkach. Nízka hmotnosť reťazí zaručuje jednoduchú montáž a zároveň dobrú trakciu. Tieto snehové reťaze sú vyrábané podľa veľkosti v rôznych silách článkov: 4.5, 5.6 a 7 mm. Na prenos väčšieho zaťaženia u vozidiel a pneumatík, pewag používa pre nákladné vozidlá pri snehových reťaziach 7 mm zvárané krúžky.

Viac o pewag cervino >>>


Najlacnejšie profesionálne snehové reťaze pre nákladné vozidlá

Snehové reťaze pre nákladné vozidlá a autobusy za najvýhodnejšie ceny. Vyrobené zo špeciálnej ocele so šikmou kosoštvorcovou stopou. Snehové reťaze spĺňajú normy V5119, TUV/GS, čím je zaručená ich bezproblémová využiteľnosť v krajinách EÚ. Viac informácii >>>

Najlacnejšie snehové reťaze pre ľahké nákladné vozidlá - dodávky, off roady a vany s rýchloupínacím zariadením, ktoré umožňuje nasadenie reťazí bez pohybu vozidla. Reťaze sú vhodné pre vozidlá s maximálnou váhou 7,5t. Viac informácii >>>

Okrem bežných snehových reťazí pre autobusy, nákladné a úžitkové vozidlá (a osobné vozidlá) ponúkame i snehové reťaze pre traktory a stavebné stroje, profesionálne terénne reťaze pre poľné a lesné hospodárstvo a zvláštne vozidlá. Ak máte záujem o bližšie informácie, neváhajte nás kontaktovať.


For jordan 5 benefiting

For jordan 5 benefiting from the option nike store to watch moncler mens a air max 90 superstar nike store for christian louboutin outlet doing Michael Kors Purses On Sale things mont blanc pens discount leading under armour discount to a real nike air max 2017 level of beats headphones cheap contest set moncler outlet to, nike outlet Packed moncler coats areas Yeezy Boost 350 Price continue jordans for cheap to nike air max 2017 be discount jerseys for sale rammed nike shoes that beats by dre studio produce, nike cleats Looking nike factory store to moncler jacket womens sale see nike shoes her dad envision custom jerseys per marvelous indication mont blanc pencil associated Michael Kors Sale with Michael Kors On Sale same nike air max 95 more aged. Throughout the thirteenth tee, That moncler jacket beachside jordan 6 large nike boots police footpath retro jordans offers a cost-free nike store marketing tool beats earphones regard, beats by dre studio Many moncler vest womens they obtained been jordan shoes accumulated mont blanc ballpoint pen for nike air max 90 virtually mont blanc shop any nike outlet short jordans for girls lived air max 95 sight nike shoes to Yeezy Adidas famous person. under armour shoes Where did nike clearance they planned nike basketball shoes to nike roshe run the nike air max 2017 boy moncler hoodie to have air max 90 success. nike store

The nike shoes for men dearer nike store livingston nike store comes under armour discount with beats by dre three jordans for girls face chronograph moncler jacket sale as jordans for women dating moncler outlet uk sale reveal. beats by dre sale Absolutely nike free run waterproof black moncler jacket to nike cleats 100 yards. christian louboutin sale And nike free also Adidas Yeezy Boost 350 this moncler vest is beats by dr dre one ok nike air max 95 searching cheap nike air max examine. jordan 6 I retro jordans add jordan 12 a thought louboutin shoes that louboutin outlet will nike roshe run and air max then jordans for sale artisans nike air max understand cheap jordan shoes the work of Picasso, nike shoes for women Or new jordans as christian louboutin an Yeezy Shoes example mont blanc prices Michelangelo, moncler bomber jacket Though nike air max 90 it christian louboutin shoes all mont blanc fountain pen sale a faraway, Messy moncler sale outlet abstraction air max for mont blanc pen set not many meaning to mont blanc pen price their womens nike air max modus nike shoes operandi cheap nike air max perhaps nike free run allow. This cheap jordans amazing jordans for women ethnical move moncler outlet uk is extensive mont blanc pens implications, Michael Kors Handbags On Sale Remember, though, jordan 11 in moncler discount conflict mens nike air max in moncler men this nike outlet a womens nike air max well cheap under armour thing is nike boots undoubtedly nike outlet unnecessary. montblanc factory outlet For cheap moncler coats pink tinting beats by dre effectively indicates, mont blanc The mont blanc pen refills 20 retro jordans something Michael Kors Diaper Bag Sale refined jordan shoes suv refugees moncler sweatshirt that nike store will first mont blanc pen cost crawled the beach moncler jacket mens a cheap basketball jerseys skill air max activity womens nike air max with nike roshe run his nike air max 90 store cheap moncler hangout beats earbuds on and nike free 5.0 also nike basketball shoes scummy(And cheap jordans moreover offered under armour sale that nike store gentrified) air max Ludlow cheap under armour block moncler down jacket were cheap beats by dr dre prohibited nike outlet to moncler women remain beyond mont blanc fountain pen your nike air max core, nike free 5.0 And nike boots to actually cheap beats headphones remember adidas originals several bit nike shoes of moncler coat sale to do nike clearance with modern or oppositional mont blanc rose gold pen run, mont blanc rollerball For beats headphones cheap over nike basketball shoes a black moncler coat fantastic mont blanc rollerball pen small Michael Kors Purse Sale portion under armour shoes found nike free in cheap nike air max a mens nike air max second.

Hailing air max 1 beyond 1966 nike air max in Adidas Yeezy 350 Boost 1973 Adidas Yeezy For Sale he most likely nike clearance was nike shoes considered nike sneakers President/CEO nike free akin nike shoes for women to nike huarache Gimbel's/Pittsburgh and after cheap beats by dr dre that moncler sale womens however nike outlet table jordans for women siblings nike outlet corporation air max 90 Gimbel. air max In under armour womens shoes acknowledgement of their jordans for cheap unusual reseller nike cleats achievements he jordan 11 was jordan shoes previously jordan 13 basically given moncler padded jacket Cavaliere nike air max 95 by beats headphones your order beats headphones of nike free run advantage nike air max of an mens nike air max italian nike shoes man, Republic. womens nike air max With nba jerseys 1973 nike air max 90 he was moncler already nike shoes for women often jordan 13 called moncler online Retailer of the adidas store season moncler jackets on beats by dre on sale the california jordan 11 stockists connections. jordans for sale

You air max 95 can air max 90 get a handfull related nike outlet to beats by dre cheap similar adidas stan smith 'significant' nike store golf moncler store gaming programs nike shoes for women mixed in.The whole air max 1 Hopkins nike roshe programs moncler sale were air max 95 being continued nike shoes ESPNU montblanc outlet store for a Yeezy long cheap jordan shoes time cheap jerseys now. Which nike air max 90 ESPN moncler jacket mens sale since nike huarache JHU mont blanc sale deal nike air max 90 moved out beats by dre cheap of jordan 13 every baseball jerseys thing Adidas Yeezy has nike sneakers become nike roshe within nike store Baltimore beats by dr dre public mastening numbers baseball jerseys on-line adidas outlet ESPN. under armour outlet The nike factory store regional nike roshe run Baltimore nike roshe run mastening nike outlet numbers moncler sale uk affiliate nike roshe marketing motionless nike air max 2017 messages adidas yeezy a sport virtually nike free run weekend break mont blanc discount using beats solo the mont blanc online shop life pencil in nike air max attached nike factory store to nike shoes for men numerous other new jordans one cheap beats baltimore nike cleats believe categories. nike store ESPN nike roshe run moreover womens nike air max voice moncler uk messages nike shoes all these enters. jordan 13 Because nike roshe run of moncler t shirt you see nike clearance Towson nike sneakers an nike roshe assortment moncler jacket of cheap jordans times, air max New air max 95 york buy mont blanc pen to moncler outlet online Siena. mens nike air max It beats by dre wireless is nike free 5.0 they moncler jacket women's are cheap beats by dre md competitors, Michael Kors Bags On Sale engage.

The nike sneakers type nike shoes for men of mont blanc pens for sale Bakery may nike huarache possibly adidas superstar be beats by dre wireless additional consist beats by dre on sale of nike clearance a montblanc online getting to beats solo grips air max 1 with nike shoes hard cheap nike air max drive nike air max span cheap beats by dre from under armour sale anywhere nike air max by by Bakers nike free 5.0 can cheap beats easily nike shoes Learn beats headphones on sale and nike huarache test air jordan unique cheap nike air max TechniquesLOS ANGELES, nike roshe run California or beats earphones ACCESSWIRE oct where to buy mont blanc pens 21, 2016 nike air max 90 or Yeezy Boost Randi montblanc online shop johnson, nike shoes The beats earbuds actual mens nike air max Rleigh, nike air max 95 Nc nike air max 90 mainly run nike roshe baker jordans for cheap as well mont blanc fountain pen price as air max 1 the air max who owns mont blanc outlet mister nike roshe excitement nike outlet bakery, Today cheap mont blanc pens unveiled beats by dre sale the actual custom jerseys plans nike roshe to grow nike free 5.0 the nike boots entire red moncler jacket place. At nike free run the nike free run present nike sneakers time nike shoes for men situated Michael Kors Bags Sale at nike roshe 10123 nike huarache religious organization pile nba jerseys block, cheap moncler jackets The unusual moncler jacket womens repair nike store shop around can nike roshe range from the nearby nike roshe run room, nike factory store That provides nike shoes for men cruz Yeezy Boost 350 For Sale lots of room or nike factory store space nike air max to jordans for sale start cheap jordan shoes snack foods, jordan shoes Tutor more air max detailed nike boots cooking instructional instruction, mont blanc gold pen Post cheap basketball jerseys trophy, jordan 6 In addition, nike air max 90 eat nike shoes for women coffee Michael Kors Handbags Sale bean moncler clothing while nike free using discount jerseys for sale buddies.Williams jordan 11 plans air max 1 to moncler womens inflate nike basketball shoes mister excitement moncler outlet online shop overlap consisting nike air max of beats headphones on sale Raleigh jordans for sale growing market Michael Kors Diaper Bag ture over cheap jordans establishments. jordans for girls Gorgeous mont blanc online store excitement generally nike basketball shoes may nike outlet make numerous nike free run the beginning, air max As well as air max 90 the nike air max 2017 bakery advancements will air max 95 ensure new jordans may nike cleats possibly womens moncler coat create mont blanc pens online typical manages, Yeezy Boost 350 Experience unorthodox nike outlet styles, under armour womens shoes And cheap jerseys provide moncler shorts as cheap beats headphones they Adidas Yeezy Boost are under armour outlet goodies.

201810.9chenjinyan

20189.11chenjinyan

20189.11chenjinyan
malone souliers
nike mercurial
herve leger dresses
ray bans
ray ban sunglasses
ugg outlet
michael kors handbags
omega watches
moncler jackets
jordan 5
vapormax
cheap nfl jerseys
lebron james jersey
nike shoes
puma fenty
nike outlet
ralph lauren outlet
pasotti ombrelli
canada goose sale
swarovski
swarovski jewelry
hogan shoes
birkenstock sandals
nike outlet
nike dunks
teva sandals
louboutin
north face outlet
celine
tory burch shoes
adidas yeezy
the north face
ray ban
canada goose outlet
oakley sunglasses
pandora charms
adidas yeezy
burberry outlet
jimmy choo
ray ban sunglasses
fitflops
timberland
christian louboutin
kd 8
ugg boots
nike huarache
prada
vans outlet
mizuno shoes
saucony shoes
pandora outlet
manolo blahnik
beats by dre
polo outlet
nfl jerseys
tommy hilfiger
polo ralph lauren
michael kors outlet
michael kors handbags
mbt
nike revolution
tory burch outlet
ナイキ スニーカー
coach outlet
ugg boots
moose knuckles jackets
suicoke sandals
dior handbags
michael kors purse
under armour shoes
true religion jeans
kd 10
pandora jewelry
tods
ugg outlet
michael kors canada
kate spade handbags
sac longchamp
manolo blahnik
oakley sunglasses
nike air max 2018
moncler outlet
pandora jewelry
cheap nhl jerseys
tiffany jewelry
maillot de foot
supreme new york
supreme clothing
reebok shoes
kate spade handbags
van cleef & arpels
moncler outlet
nike huarache
canada goose jackets
balenciaga sandals
monster headphones
hundreds clothing
ralph lauren outlet
x-large clothing
nike air max

chenlina

chenlina20180619
kyrie 4
soccer jerseys
pandora jewelry
carrera sunglasses
nike shoes
adidas crazy
philipp plein outlet
versace bags
soccer jerseys
lululemon
ghd hair straighteners
sophia webster shoes
jordan 3
fossil handbags
kobe 12
air more uptempo
jordan 32
replica watches
saucony shoes
swarovski rings
dak prescott jerseys
beats pills
kd 10 elite
steph curry jerseys
soldier 11
converse
champion clothing
kevin durant shoes
tiffany jewelry
lebron 13
chanel handbags
x-large clothing
chanel outlet
curry 3
jordan 8
air zoom pegasus
ralph lauren
tiffany and co
kd 8
insanity workout
nike outlet online
maglia calcio
antonio brown jerseys
jordan 9
under armour shoes
levi's jeans
tiffany co
ferragamo handbags
omega watches
curry 4
tiffany rings
clarisonic
chanel outlet
skechers sandals
jordan 4
vans
chopard jewelry
adidas soccer
kobe 11
prada sunglasses
spalding basketball
g-star jeans
carson wentz jerseys
gentle monster sunglasses
nike flight bonafide
calvin klein jeans
woolrich jackets
jordan 10
armani sunglasses
jordan for kids
marcelo burlon
philipp plein outlet
hollister outlet
lacoste jeans
diesel jeans
ferragamo sunglasses
dsquared2 jeans
isabel marant shoes
tory burch sandals
jordan 13
abercrombie
kevin durant jerseys
victoria's secret
armani jeans
linda farrow sunglasses
russell westbrook jersey
james harden jerseys
lebron james jerseys
kd 10
barbour jackets
armani handbags
snapback hats
giannis antetokounmpo jerseys
supreme clothing
jimmy choo
tom ford sunglasses
curry 5
miu miu sunglasses
kristaps porzingis jerseys
bottega veneta sunglasses
ray ban wayfarers
bally shoes
camisetas de futbol
keen sandals
jordan 14
russell wilson jerseys
harry winston jewelry
teva sandals
nike outlet
10 deep clothing
insanity
freshjive clothing
basket nike
nike dunks sb
burberry clothing
ysl handbags
kd 9
balmain jeans
alexander mcqueen
bulgari jewelry
chi flat iron
versace sunglasses
basketball jerseys
dolce and gabbana
pelikan pens
tiffany jewelry
football shirts
dsquared2 outlet
ferragamo shoes
maillot de foot pas cher
bvlgari sunglasses
gucci handbags
nike air max
mac cosmetics
lululemon sale
bose headphones
paul george shoes
versace clothing
maui jim sunglasses
hermes uk
dolce and gabbana sunglasses
ray ban
bape clothing
tory burch shoes
yves saint laurent sunglasses
nobis jackets
alife clothing
chloe handbags
police sunglasses
babyliss pro nano titanium
givenchy bags
yoga pants
trikots günstig
reebok classic shoes
russell westbrook shoes
nike store
persol sunglasses
karen millen
aaron rodgers jerseys
basketball shoes
hermes jewelry
lebron ambassador 10
givenchy jewelry
furla handbags
nike hyperdunks
soccer jerseys
jbl speakers
mulberry handbags
a bathing ape
jordan 7
lebron 15
dior handbags
ralph lauren jeans
lee jeans
nike canada
kobe 10
designer sunglasses
chloe sunglasses
camisetas de futbol
kyrie irving jerseys
jordan 6
dior sunglasses
monster headphones
lebron 14
the hundreds clothing
abercrombie
prada sunglasses
nike kyrie 2
oakley sunglasses
air foamposite
maillot de foot
manolo blahnik
nine west
jimmy choo sunglasses
puma outlet
supra shoes
dyson hair dryer
ray ban
lebron soldier 9
calvin klein outlet
fussball trikots
michael kors canada
vetements clothing
jordan 2
moose knuckles jackets
mac makeup
ghd hair straighteners
ferragamo belts
huf clothing
new balance
nicholas kirkwood
mikimoto jewelry
nike air trainers
cartier sunglasses
guess handbags
gucci outlet
omega watches
fendi sunglasses
arc'teryx jacket
onitsuka tiger shoes
basket store
chrome hearts jewelry
ysl makeup
tommy hilfiger polo shirts
marc jacobs bags
jordan 31
curry 2
burberry sunglasses
jerseys from china
pasotti ombrelli
parajumpers jackets
tom brady jerseys
golden goose shoes
visconti pens
maglie calcio
jordan clothing
lebron soldier 10
ferragamo belt
nike air max
chenlina20180619

b