Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Ako si vybrať snehové reťaze?

Ako si vybrať snehové reťaze?Určite sa nájdu medzi nami vodiči, ktorí snehové reťaze nikdy nepoužili. Tí ktorí ich už použili alebo ich používajú pravidelne, vedia ako snehové reťaze dokážu pomôcť alebo čo sa dá od snehových reťazí očakávať. Nie je však reťaz ako reťaz a rovnako ako v iných odvetviach aj výroba a vývoj snehových reťazí ide rýchlo vpred.

Denne dostávame veľa požiadaviek na snehové reťaze pre kamióny, autobusy, osobné vozidlá, ale napríklad aj na vysokozdvižné vozíky. Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, pripravili sme pre vás zopár informácií, ktoré vám pomôžu vybrať si správne.


Čo je pri výbere snehových reťazí dôležité
V prvom rade si treba povedať na aký účel a v akých podmienkach ich budeme používať. Ak máte mať snehové reťaze v kufri iba pre prípad, že by Vás prekvapil sneh alebo kvôli zákonom niektorej z krajín, cez ktorú povedie Vaša cesta, sú vhodné lacnejšie reťaze. Treba však povedať, že aj v tomto prípade platí: „Nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci.“ Môže sa Vám totiž stať, že lacné snehové reťaze z „hypermarketu“ Vás sklamú v nesprávnej chvíli.

Nie je zima ako zima a rovnako, nie je reťaz ako reťaz. V súčasnosti sa snehové reťaze nevyrábajú iba podľa veľkosti kolies, ale hlavne podľa typu vozidla a použitia reťazí v teréne.


Nestrácajte nervy nasadzovaním snehových reťazí
Pewag SnoxRovnako ako pri iných produktoch a v iných odvetviach aj pri snehových reťaziach ide pokrok veľkou rýchlosťou. Nie len materiály, z ktorých sú reťaze vyrábané, ale aj spôsoby upevňovania sa podstatne líšia. V súčasnosti sa najmodernejšie reťaze nasadzujú úplne jednoducho, bez upínania očiek, háčikov alebo iných napínacích systémov. Reťaz sa jednoducho nasadí na koleso a sama napne pomocou plne automatického systému. Tieto najmodernejšie snehové reťaze sú vhodné pre vodičov osobných vozidiel, ktorí chcú byť pripravení na všemožné zimné podmienky.

Mechanizmus snox-box funguje tak, že v priebehu jazdy systém uzamkne vratnú pružinu a tým optimálne a automaticky napne reťaz. Hneď ako vozidlo zastaví, systém vratnú pružinu opäť odomkne a reťaz je možné jednoducho stiahnuť z pneumatiky. Viac o pewag snox >>>


Šmyk dostanete, iba ak sa s vami odtrhne 20 metrový kus ľadu
Pewag Uniradial SEDProfesionálni vodiči, ktorí jazdia do severských krajín ako Nórsko, Fínsko atď. , určite poznajú alebo už počuli o snehových reťaziach do extrémnych podmienok. Nazývajú ich aj nórske snehové reťaze. Tieto snehové reťaze pre extrémne požiadavky sú vďaka zosilnenému prevedeniu obzvlášť odolné voči oderu. Ideálne pre použitie pri odpratávaní snehu a pre nákladné vozidlá v extrémnych podmienkach.

Na každom ležiacom článku reťazovej siete sú vmontované štvorhranné záberové články. Okrem toho sú na týchto miestach, ktoré sú vystavované mimoriadnemu zaťaženiu, navarené prídavné čapy. Tým je značne zvýšený záber a životnosť reťazí. Ak sú prídavné čapy zjazdené, je možné reťaz otočiť a naďalej používať.

Snehové reťaze sú vyrobené zo špeciálnej legovanej oceli značky TitanGrip. Legovacie prísady titánu a bóru zaručujú s presnou tepelnou úpravou maximálnu odolnosť voči oderu. Podľa veľkosti kolies sú tieto snehové reťaze dostupné v prevedeniach o hrúbke materiálu 5.6 a 7 mm.

Viac o pewag uniradial >>>
Viac o pewag uniradial SED >>>


Najbežnejšia reťaz pre nákladné vozidlá
Najbežnejšie snehové reťaze pre nákladné vozidlá alebo autobusy sú reťaze pewag cervino. Jednoduchá montáž vďaka optimálnemu systému uzáveru a napínania vám nespraví z nasadzovania reťaze nočnú moru. Pre ich ľahkú a robustnú konštrukciu sú osvedčenými a najžiadanejšími snehovými reťazami. Teraz aj so zváranými bočnými krúžkami.

Pewag CervinoMnohonásobne osvedčené snehové reťaze pewag cervino sú určené pre štandardné nasadenie v stredne ťažkých podmienkach. Nízka hmotnosť reťazí zaručuje jednoduchú montáž a zároveň dobrú trakciu. Tieto snehové reťaze sú vyrábané podľa veľkosti v rôznych silách článkov: 4.5, 5.6 a 7 mm. Na prenos väčšieho zaťaženia u vozidiel a pneumatík, pewag používa pre nákladné vozidlá pri snehových reťaziach 7 mm zvárané krúžky.

Viac o pewag cervino >>>


Najlacnejšie profesionálne snehové reťaze pre nákladné vozidlá

Snehové reťaze pre nákladné vozidlá a autobusy za najvýhodnejšie ceny. Vyrobené zo špeciálnej ocele so šikmou kosoštvorcovou stopou. Snehové reťaze spĺňajú normy V5119, TUV/GS, čím je zaručená ich bezproblémová využiteľnosť v krajinách EÚ. Viac informácii >>>

Najlacnejšie snehové reťaze pre ľahké nákladné vozidlá - dodávky, off roady a vany s rýchloupínacím zariadením, ktoré umožňuje nasadenie reťazí bez pohybu vozidla. Reťaze sú vhodné pre vozidlá s maximálnou váhou 7,5t. Viac informácii >>>

Okrem bežných snehových reťazí pre autobusy, nákladné a úžitkové vozidlá (a osobné vozidlá) ponúkame i snehové reťaze pre traktory a stavebné stroje, profesionálne terénne reťaze pre poľné a lesné hospodárstvo a zvláštne vozidlá. Ak máte záujem o bližšie informácie, neváhajte nás kontaktovať.


b