Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Odpočinok vodiča električky

Zdravím kolegovia,ako sa darí?
Chcem sa informovať,či pravidlá o odpočinkoch patria pre všetkých vodičov rovnako,teda vrátane MHD a špeciálne pre sekciu "ELEKTRIČKY"..
Popravde,ja už nevládzem a ťahám z posledných síl..Už cca 3 týždne jazdím bez svojej pravidelnej pridelenej linky /kde boli bezp.prestávky perfektne rozdelené/ a môj týždenný pracovný čas je cca 50hod,teda 5 dní v týždni som "na nohách" 10 hodín.Voľné mám iba víkendy,ktoré beztak precestujem domov,takže spím keď tak v diaľkovom autobuse.
Znesiem veľa,ale toto už je aj na mňa dosť,ten týždeň-dva som vydržal,ale už ten ďalší ma chytajú počas jázd mikrospánky,zaspávam po konečných a včera som mal skoro nehodu,keby na mňa osobáky nezatrúbili a nebrzdili,prešiel som totiž na červenú od únavy.
Keď som šiel za vedúcim ohľadom bezp.prestávok,jediné,čo povedal,že keď sa mi nepáči,môžem odísť,ďalší čakajú za dverami,nikoho násilím nedrží!
Vždy som sa mu ako hlupák snažil,keď potreboval,ochotne som vymieňal turnusy,linky,ale pred tými 3 týždňami som potreboval ísť na vyšetrenie kolena,mám tam cystu a bolí to,tak mi šéf vyvolával,že keď pôjdem lekárovi,zaujme voči mne iný postoj ako doteraz a s linkou sa môžem rozlúčiť /toiž veľa vodičov podalo výpovede,nemá kto robiť/.Zrušil som teda lekára,reku vybavím si iný termín,však vedúci linku vzal a ja jazdím od svitu do mrku,ale doslova.
Podľa vedúceho je vodič stroj,ktorý má iba pracovať,nič nehovoriť a má byť zdravý a keď nie som,moja smola!
Nechcem stratiť túto prácu,baví ma,aj keď stojí veľa nervov v dnešnej premávke,pretože mnoho ľudí si neuvedomuje,že aj keď idem po koľajách,je tam tiež zodpovednosť za životy cestujúcich,nie je to len,že ved koľajnice ma vedú,veru nie..
Poraďte prosím,ako na šéfa? Mám rád svoju prácu,ale živoť je mi bližši a nemienim ho stráviť vo väzení za zabitie cestujúcich,či ného účastníka cestnej premávky,alebo aby moja rodina oplakávala môj hrob,pretože som dostal mikrospánok.
DAKUJEM

b