Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Aktuálna správa

Volkswagen čelí prvej žalobe od veľkého klienta

Image Nemecký distribútor rýb Deutsche See žaluje automobilku Volkswagen (VW) za poskytnutie zavádzajúcich údajov o flotile vozidiel, ktoré si od nej prenajal. Spoločnosť sa tak stala prvým veľkým klientom, ktorý obviňuje koncern v kauze podvodov s výsledkami emisných testov. Firma, ktorá si od Volkswagenu prenajala 500 vozidiel, tvrdí, že snahy o mimosúdnu dohodu s automobilkou zlyhali. Informoval o tom v nedeľu spravodajský portál bbc.com. VW odmietol medializované informácie komentovať.

Volkswagen čelí početným súdnym sporom s individuálnymi zákazníkmi, regulačnými úradmi, štátmi a predajcami. Mnohé súdne spory sa konajú na základe kolektívnych žalôb v USA.

"Deutsche See vstúpila do partnerstva s Volkswagenom iba preto, že VW jej sľúbil trvalo udržateľný koncept mobility citlivý k životnému prostrediu," uviedla firma vo vyhlásení. Podľa nemeckých médií podala spoločnosť Deutsche See žalobu pre "úmyselné zavádzanie” na regionálnom súde v meste Braunschweig, ktoré sa nachádza neďaleko Wolfsburgu, kde má Volkswagen svoju centrálu. Spoločnosť Deutsche See, ktorá zdôrazňuje ekologický rozmer svojho podnikania, dostala v roku 2010 v Nemecku cenu za podporu udržateľného rozvoja.

V septembri 2015 nemecký koncern Volkswagen priznal, že do svojich vozidiel inštaloval softvér umožňujúci zatajiť skutočné množstvo vypúšťaných emisií. Neskôr nemecká automobilka oznámila, že tento softvér maskujúci skutočné množstvá emisií môže mať približne 11 mil. áut vo svete.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
b