Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Aktuálna správa

Pre lavíny uzavreli cestu medzi Kraľovanmi a Párnicou

Image Pre padajúce lavíny v doline medzi Kraľovanmi a Párnicou až do odvolania úplne uzavreli cestu prvej triedy I/70. Polícia odkláňa všetku dopravu na obchádzku cez Ružomberok.

"Premávka je riadená dopravnými značeniami a priamo policajtmi na mieste. Náhradná trasa je po ceste I/18 do Ružomberka a následne po ceste I/59 smerom na Dolný Kubín. Čo sa týka motoristov smerujúcich po ceste I/70 v smere od Dolného Kubína je možné používať náhradnú trasu smerom na Žilinu cez Terchovú," povedal pre agentúru SITA zástupca okresného riaditeľa polície v Dolnom Kubíne Jozef Tabačák.

Od štvrtka popoludnia je v úseku Kraľovany - Párnica úplne zastavená aj železničná doprava. "Železničiari masy snehu priebežne odstraňujú za pomoci bagra a koľajového pluhu, padanie lavín však naďalej pokračuje. Rozhodnutie o úplnom zastavení dopravy je preventívnym, aby nedošlo k ohrozeniu prechádzajúcich vlakov, cestujúcich, ale ani samotných železničiarov. Opatrenie potrvá aj počas víkendu 4. a 5. februára," uviedla hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavliková.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
b