Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Aktuálna správa

Obrazom: Zrážka auta a kamiónov si vyžiadala jednu obeť

Image Zrážku dvoch kamiónov a osobného auta v obci Fiľakovské Kováče v Lučeneckom okrese, ktorá si vyžiadala jednu obeť a päť zranených, má zrejme na svedomí vodič jedného z kamiónov. Nehoda sa stala v stredu o 08:40 v časti Fiľakovské Kľačany.

Ako informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 50-ročný maďarský vodič ťahača Volvo s návesom pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť, prešiel do protismeru a návesom zachytil oprotiidúci Opel Zafira. Auto odhodilo do priekopy, nákladiak ešte zachytil prechádzajúci Renault Midlum s návesom, ktorý tiež odhodilo do priekopy. Maďarské Volvo sa prevrátilo na ľavú stranu a návesom ešte vrazilo do plotu a betónového stĺpa elektrického vedenia. Jazdná súprava zostala prevrátená cez celú cestu. Celá posádka v osobnom aute sa zranila, jedna žena zomrela.

Ako uviedla Faltániová, 43-ročný vodič osobného auta skončil s ťažkými zraneniami v banskobystrickej nemocnici, o život prišla 62-ročná žena, ťažko zranené sú aj dve spolujazdkyne (37, 33) a s ľahkými zraneniami skončili ďalšie dve ženy (22, 54). Škody pri nehode odhadli na 38 200 eur. Vodičom nákladných áut alkohol nezistili, vodičovi osobného auta odobrali krv. Presné okolnosti nehody polície vyšetruje, začaté je trestné stíhanie pre usmrtenie. Cesta bola plne prejazdná až o 19:30.Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
b