Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Aktuálna správa

Na ceste smrti vo Francúzsku havaroval autobus plný ľudí

Image Štyri obete na životoch a približne 20 zranených si v nedeľu nad ránom vyžiadala dopravná nehoda v strednej časti Francúzska, keď autobus prevážajúci portugalských občanov do Švajčiarska z neznámych dôvodov zišiel z cesty a prevrátil sa na bok. Nehoda sa odohrala v departemente Saône-et-Loire v strednom Francúzsku, v blízkosti nájazdu na viadukt Charolles.

Aj keď v tomto kraji platí výstraha pred poľadovicou na cestách, tento úsek cesty nebol zľadovatený. Technický stav autobusu bol dobrý. Policajný prefekt oblasti na základe prvých výsledkov vyšetrovania pripustil, že nehodu mohol zaviniť vodič, keď neprispôsobil rýchlosť jazdy okolnostiam a podmienkam na ceste, ktorá je vo Francúzsku kvôli svojím nebezpečným úsekom označovaná za "cestu smrti".

Francúzske médiá pôvodne informovali o piatich obetiach nedeľňajšej nehody - jedného človeka sa však záchranárom podarilo oživiť. Stav troch vážne zranených je kritický.

Na tejto ceste, ale na inom jej úseku, sa vlani 29. marca odohrala iná dopravná nehoda, ktorej účastníkmi boli tiež portugalskí občania. Pri zrážke ich mikrobusu s kamiónom zahynulo vtedy 12 Portugalcov, ktorí sa zo Švajčiarska, kde pracovali, vracali domov na veľkonočné sviatky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
b