Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Aktuálna správa

Kamión použitý pri útoku v Berlíne môže skončiť v múzeu

Image Múzeum v Bonne, ktoré mapuje povojnové dejiny Nemecka, by mohlo zaradiť do svojich zbierok prinajmenšom časť poľského kamióna použitého pri decembrovom teroristickom útoku na vianočné trhy v Berlíne.

ÚTOK V BERLÍNE


Zatiaľ nie je možné dať konečnú odpoveď

Prezident nadácie spravujúcej Dom dejín Nemeckej spolkovej republiky Hans Walter Hütter to uviedol v rozhovore, ktorý zverejnila agentúra DPA. Podľa jeho slov zatiaľ nie je možné dať konečnú odpoveď na otázku, či táto inštitúcia prijme príslušné rozhodnutie, keďže je na to potrebný "časový odstup".

Hütter pripustil, že celý kamión by bol pre múzeum príliš veľkým objektom: "Muselo by sa uvažovať len o určitej časti. V Bonne vystavujeme napríklad dvere vozidla Bundeswehru, ktoré bolo ostreľované v Afganistane."

Obrazom: Útok v Berlíne, kamión sa vrútil na vianočné trhy

Pocte páchateľovi chcú zabrániť

Šéf správy bonnského múzea sa vyjadril aj k pochybnostiam, či by verejnosť pochopila zámer vystaviť takýto "vražedný nástroj" a nepovažovala to za poctu páchateľovi útoku.

"Túto otázku si, prirodzene, kladieme aj my... Preto je pre nás veľmi dôležité, aby táto udalosť nebola v žiadnom prípade zobrazovaná len z pohľadu páchateľa," povedal Hütter. "Ale ak je nejaká téma spoločensky relevantná - a v tomto prípade je tomu naozaj tak -, potom patrí k našim dejinám, či chceme alebo nechceme," dodal.

Teroristický útok v Berlíne z 19. decembra, pripisovaný medzičasom už usmrtenému neúspešnému žiadateľovi o azyl z Tuniska, si vyžiadal 12 mŕtvych a vyše 50 zranených.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
b