Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Aktuálna správa

Nebyť brzdného systému kamióna, obetí v Berlíne by bolo viac

Image Automatický brzdný systém sa postaral o zastavenie kamióna zneužitého na islamistický teroristický útok v Berlíne 19. decembra.

Ako vyplýva z informácií, ktoré získali Severonemecký rozhlas (NDR), mienkotvorný denník Süddeutsche Zeitung a Západonemecký rozhlas (WDR) z kruhov vyšetrovateľov, vozidlo zastalo po 70-80 metroch iba vďaka faktu, že bolo vybavené automatickým brzdným systémom. Ten zareagoval na náraz a sám sa spustil. Zrejme tak zabránil väčšiemu počtu obetí útoku.

Na verejnosť prenikli v stredu aj informácie, podľa ktorých sa v Spoločnom stredisku pre obranu proti terorizmu (GTAZ) v Berlíne hovorilo o Tunisanovi Anisovi Amrim (atentátnikovi z Berlína) v období február-november 2016 najmenej sedemkrát.

ÚTOK V BERLÍNE


Na internete pátral po návodoch na výrobu bombyMateriály, ktoré vznikli iba päť dní pred predmetným útokom, popisujú Tunisanovu existenciu v Nemecku, jeho pátranie po návodoch na konštrukciu podomácky vyrobených náloží na webe či na výrobu trhavín. Muž, ktorý neuspel ani v Taliansku, ani v Nemecku so žiadosťami o azyl, hľadal kontakty s tzv. Islamským štátom a ponúkal sa ako samovražedný atentátnik.

Najmenej dvakrát sa v GTAZ diskutovalo podľa dostupných zdrojov o tom, či Anis Amri pripravuje konkrétny teroristický útok v Nemecku. V oboch prípadoch to však experti považovali za nepravdepodobné.

Odporúčame:

Pitva poľského kamionistu ukázala pravdu, kedy zomrel?

Pitva ukázala, kedy terorista z Berlína zabil kamionistu

Terorista z Berlína bol aj v Holandsku, našli SIM kartu

Talianska polícia zastrelila teroristu z trhov v Berlíne

Je známa trasa, ako sa terorista z Berlína dostal do Milána

Prišli sme vás vyvraždiť, prasce. Vyhráža sa vrah z Berlína

Identifikovali všetky obete teroristického útoku v Berlíne


Pred útokom napísal listPredpokladaný útočník z berlínskeho vianočného trhu iba krátko pred samotným útokom, o 19.41 h napísal prostredníctvom internetovej služby Telegram spoločníkovi, že už sedí v kamióne a "všetko je v poriadku". Súčasne požiadal túto osobu, ktorú oslovoval "brat môj", aby sa za neho modlila. Následne jej zaslal záber zachytávajúci volant vozidla a časť prístrojovej dosky kamióna. V stredu o tom informovalo internetové vydanie denníka Der Spiegel bez uvedenia zdrojov.

Adresát spomínaného posolstva zatiaľ nie je známy a jeho identita je predmetom vyšetrovania. Či ním eventuálne bol 40-ročný ďalší Tunisan, ktorého v stredu predbežne zadržala nemecká polícia a o ktorého prípadnom uväznení sa rozhodne najskôr vo štvrtok, ukážu až nasledujúce hodiny, prípadne dni.

Atentátnikovi sa z miesta činu podarilo ujsť, aby sa zrejme cez Holandsko a Francúzsko po trase Nijmegen-Lyon-Chambéry-Turín dostal do Talianska. Po krátkom pobyte v Miláne ho pri prestrelke po pokuse o rutinnú kontrolu jeho dokumentov zlikvidovala policajná hliadka v Sesto San Giovanni neďaleko Milána v noci na 23. decembra.

Zatiaľ však nevedno, prečo Amri smeroval práve do Talianska a prečo si na to zvolil spomínanú trasu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
b