Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Lekárska prehliadka vodiča

Dobry den neviete nahodou aky papier plati na lekarsku prehliadku vodica?

karta kkv

Ahojte ja mam kartu KKV aj kartičku psychotesty chcem sa spýtat ci bbudem potrebovat po septembri spravit znovu psychotesty alebo stači kartička KKV dakujem

Ak ti psychotesti platia

Ak ti psychotesti platia jeto ok ak nie musis spravit nove

karta kkv

Ahojte ja mam kartu KKV aj kartičku psychotesty chcem sa spýtat ci bbudem potrebovat po septembri spravit znovu psychotesty alebo stači kartička KKV dakujem

Rozmer kartičky zdravotnej spôsobilosti vodiča

Keďže sa mi blíži termín zdravotnej prehliadky,rád by som vedel,aký rozmer má mať kartička.Keď som bol pred piatimi rokmi na prehliadke,preventívne som si vytlačil formulár a dobre som urobil,lebo moja obvodná lekárka nemala ani potuchy čo od nej žiadam.Medzitým vyšla nová vyhláška a tak si chcem kartičku pripraviť.Lenže má to háčik.Keď som bol vo februári u psychológa,ten mi vystavil kartičku 86x55mm.Tak som sa chcel uistiť,či je to tak a napríklad na tejto stránke je uvedený rozmer 105x74mm.Začal som teda brúsiť po internete a niekde uvádzali jeden rozmer a niekde druhý.Možno je to len detail,ale nerád by som sa niekde na ceste hádal s orgánom,pretože pravdu (ako si myslí) má len ON. Díky za info

kartička

od septembra potrebuješ KKV, na základe KKV už nepotrebuješ žiadnu kartičku

ysmat

a na to si ako prišiel, zdravotná prehliadka a psychotesty nemajú nič spoločné s KKV,

Rozmer kartičky

Serus Bratku,ja osobne mam taku skusenost ze som si karticku kupil v paprienictve a lekarka ju vypísala.Ale... az ked som jej to vysvetlil lebo tiez nevedela co sa kde píše... :) hlavne nezabudnut na datum platnosti... dalsia skusenost,nemal som vypisany datum platnosti len datum kontroly a vystavenia... Orgán si nevedel vypočítať 5 rokov... :) jasne moja chyba neskontroloval som to... aaaa zevraj lekarka s tym nema nic spolocneho ze jej sa to netýka a zevraj ani Ty nemusis vediet jak sa to vypisuje... tak sme z policajtom nedosli nato ze kto by to mal vediet ako je to spravne vypisane... :)

Rozmer kartičky

Nazdar Kámo,dík za reakciu,ale mne sa jedná čisto o rozmer kartičky,ktorý si viem upraviť v PC.Len potrebujem vedieť ten správny.Samotný vzor kartičky nie je problém stiahnuť.

Kartička

Zdravím Vás, odpoveď nájdete nižšie v diskusii.

Re.

Papier na lekársku prehliadku dáva lekár za malý poplatok.Budete tam mať napísané na ktoré skupiny to platí.Je to malá kartička platí na 5 rokov.

platnosť

Len pre doplnenie, 5 rokov platí do veku 65 rokov, potom platí len 2 roky

lekarska prehliatka

Zdravim vas kolegovia vie mi niekto poradit kde najdem vzor karticki (lekarskej prehliadki profesionalnih vodicoh) a co stoji tato karticka ?

S uctou STEFAN-PAVEL vam dakuje.

Kartička

Zdravím, odpoveď nájdete nižšie v diskusii.

Karticka

Sori "doktorand" presnejse jak mi niekto vie povedat nie takzvani mali poplatok a ohladom na vzor karticki nula informacie sori este raz asi mam pokazeni pocitac.

S uctou STEFAN-PAVEL vam dakuje.

takže ešte raz

Zdravím všetkých. Vzor tejto ,,kartičky´´ nájdete vo vyhl. 9/2009 Z.z., príloha 8 (vzťahuje sa na ,,profíkov za volantom´´), komu sa nechce hľadať je to strana 96. Toto treba mať vo vozidle. A čo sa týka poplatku, ten nie je zákonom stanovený, takže najpresnejšiu odpoveď Vám dá Váš obvodný lekár.

sori

Prepáčte ja som nepočítal že niekto chce jazdiť ešte po 65 roku svojho života.

Prepáčte že som to neuviedol ale kolega to doplnil.
Pán kolega ďakujem za opravu.

Luboš

doplnenie

Nemáte za čo :-). Tak nájdu sa aj zanietenci, ktorí to ťahajú aj po 65-ťke. Najmä na vnútroštatkach ich je vidno a často jazdia na rovnakom ročníku vozidla ako je ich ročník :-).

Re

Aj môj otec jazdil u ČSAD do 64 r. svojho veku ale po prevrate ich pekne všetkých odkopli.Teraz má 84 a na voz ani nepozrie bol zakladajúci člen ČSAD po 2 svetovej vojne.

Luboš

Asi viem na co sa pytaš. Su

Asi viem na co sa pytaš.

Su dva druhy dokladu o absolvovani zdrav.prehliadky.
Jedeno je mala kartička a tu by si mal mať pri sebe ako vodič a druhe je A4 papier a ten dostanes ked ideš robiť vodičak

Ja mam tak blbu doktorku že ona ma len ten velky A4 a o inom nevie tak mi dala ten,tak len cakam kedy ju ukažem zelenemu,alebo inspekcii a budu pi..... ale co už :)

Ja mam tiež podobného

Ja mam tiež podobného doktora čo my dal A4 :-)) ako potvrdenie - ale v pohode už som to niekolko krát ukazoval policajtom a všetko v pohode

doklad o zdravotnej spôsobilosti

Zdravím všetkých. Vzor tejto ,,kartičky´´ nájdete vo vyhl. 9/2009 Z.z., príloha 8 (vzťahuje sa na ,,profíkov za volantom´´), komu sa nechce hľadať je to strana 96. Toto treba mať vo vozidle.

lekárska prehliadka

miro.ak máš na mysli zdravotnú spôsobilosť vodiča,tak to tlačivo musí mať lekár ktorý vykonal zdravotnú prehliadku.tak ako tlačivo na psychickú spôsobilosť vypĺňa psychológ,u ktorého si robil "psychotesty".

Caw kolegovia,ja som dostal

Caw kolegovia,ja som dostal papier o absolvovaní zdravotnej prehliadky od zamestnávateľa.Došiel som k svojej doktorke a ona ma vyšetrila a zapisala údaje o vyšetrení.ale to bolo davnejšie a tiež som so sebou nosil len túto A4 jedna bola u mna a druha u zamestnávateľa.Tomáš

b