Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Minimálna mzda v Nemecku platí aj pre slovenských vodičov

Minimálna mzda v Nemecku platí aj pre slovenských vodičovNemeckú minimálnu mzdu musia od 1. januára 2015 vyplácať svojim zamestnancom aj slovenské firmy, ak ich vyšlú na výkon práce do Nemecka. V Nemecku totiž nadobudol 1. januára 2015 platnosť Zákon o minimálnej mzde, ktorý ju ustanovuje celoplošne na 8,50 eur za hodinu (brutto).

Tento zákon sa vzťahuje aj na odvetvie osobnej a nákladnej cestnej dopravy a to na nemeckých a rovnako aj na zahraničných zamestnávateľov a vodičov, ktorí na nemeckom území vykonávajú prepravu osôb alebo nákladov cestnými motorovými vozidlami (kabotáž, medzinárodnú dopravu do a z Nemecka, tranzit cez Nemecko).

Napríklad, ak slovenská kamiónová firma bude vykonávať prepravu pre českého zákazníka, ale nakládka alebo vykládka tovaru sa uskutoční na území Nemecka, takýto pracovník musí poberať nemeckú minimálnu mzdu.

Kontrolu zákona bude vykonávať nemecká colná správa.

Zdroj: telecom.gov.sk, zoll.de, profivodic.sk

Dopravca a zaroven aj vodic.

Chlapi a ked mam svoj kamion a som aj vodic ? Ako to je ? Tiez sa musim niekde registrovat ? Poradte .rano idem do De a nemam ani potuchy.

Minimálna mzda v Nemecku

No a česmad už velice protestuje.

ved jasné že

ved jasné že protestuje,ved to je protizákonné...

Naivita Nemcov

Na mzde vodičov v slovenských firmách a pod. sa to nijako neprejaví. U nás musíme poslat sms na určité číslo pri vstupe do D a potom pri výstupe z D. Firma to musí zaregistrovať a na základe toho sme odkontrolovateľný od nemeckých ZOLL. Ak nebudeme zaregistrovaný na ten deň alebo obdobie, ked nas budú kontrolovať, tak je možná pokuta pre vodiča cca 13000 € a pre zamestnávateľa tak isto. Jednoznačne majú záujem vytlačiť lacných vodičov "z východu". Naivne si myslia, že nás tak aj budú naši zamestnávatelia aj vyplácať :). Žial, nie. Neverím tomu.

Naivita robala

Naivný si Ty. Alebo budeš génius,čo dopredu vie všetko. Tak choď poradiť Nemcom, veď to určite robili nejaký ,,hlupáci,,! V riti si bol a hovno videl. A že neveríš koho to zaujíma?? Nepíš sem blbosti, a premýšlaj predtým...............

Dobre som pochopil?

To znamená, že toto platí aj pre vodičov autobusov? Pretože v Nemecku trávim dosť času. Nenašiel by sa niekto, čo by dokázal preložiť ten zákon, ale aspoň tie podstatné body čo v ňom sú? Ak áno, vrelý dík.

Mzda v Nemecku - vodiči autobusov

Áno, platí to aj pre vodičov autobusov.

Ďakujem za odpoveď. Ešte

Ďakujem za odpoveď. Ešte mi prosím ťa napíš ak vieš, čo v prípade, že v pracovnej zmluve to nebude zakomponované. Čo v prípade že ma zastavia colníci. Aký z toho budem mať postih ja. Predpokladám, že to naši zapracujú, pýtam sa pre svoju informáciu. Ďakujem.

paráda

Vážený vodič,konečne sa niekto našiel kto zabránil aby sa z vodičov staávali otroci.Ako na Slovensku u niektorých firiem Vás zamestnajú za minimálnu mzdu ,alebo za jazdu za kilometer 10 centov čo je všetko protiprávne.Tak by to malo byť konečne vyplatené v hodinovej mzde a v cestovných náhradách.Konečne stopol niekto rýchlo zbohatlíkov a majiteľov plačúcich ,že nemajú na naftu a poplatky a o mesiac jazdí na novom mercedese samozrejme osobnom.A stavanie víl a obyčajný vodič si pomaly nedopraje ani dovolenku lebo musí makať na to čo si šéfko užíval.

odpoved

konecne si pomenoval ako to na slovensku je,rob do zblnutia, a penieze nepytaj.a tych zbohalikou nikdo nestopne lebo to by sme myslovaci nesmeli byt tak hlupy a dat sa okradat tzmi kokotmi v parlamente ktory si robia zakony pre seba nie pre nas obycajnych ludi.

Dusan

palo02 To je vsetko krasne, ale robi sa to tak ze oficialne vsetko ide ako ma az na peniaze, sefko ich vykaze akoze ale sofer ich neuvidi, ver mi.Je to podobne ako zo vsetkym na papieri maju sefkovia vsetko ok a mi dalej robime za zobracenku.

Dusan

palo02 To je vsetko krasne, ale robi sa to tak ze oficialne vsetko ide ako ma az na peniaze, sefko ich vykaze akoze ale sofer ich neuvidi, ver mi.Je to podobne ako zo vsetkym na papieri maju sefkovia vsetko ok a mi dalej robime za zobracenku.

Bližšie informácie k minimálnej mzde

vazeny pani.chcel by som

vazeny pani.chcel by som vediet co mozem ziadat od zamestnavatela a co je mojou povinnostou ak neustale jazdim medzi nemeckom a slovenskom.v priemere za tyzden som v nemecku cca 48 hodin za tyzden.da mi na to niekto odpoved??samozrejme jazdim tam kamionom a o tomto zakone nikto nic nevie a zamestnavatel sa akosi k tomu este neozval.

Nové formuláre povinných hlásení pre zamestnávateľov

Nemecká colná správa

v Kolíne nad Rýnom: 
Bundesfinanzdirektion West
Wörthstraße 1 - 3 50668 Köln
Telefón:  +49 221 22255-0
Fax:  +49 221 22255-3981
E-mail:  poststelle.bfd-west@zoll.bund.de

b