Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Každý vodič vo Francúzsku musí mať alkohol tester

Jazdíte cez Francúzsko? Od 1. júla musí mať každý vodič vo Francúzsku alkohol tester. Táto povinnosť sa nebude kontrolovať do septembra 2012. Vodičom, ktorí nebudú alkoholtester mať, hrozí jedenásť eurová pokuta. Povinnosť mať pri sebe alkoholtester upravilo Francúzsko cez špeciálny dekrét, čím obišlo Viedenskú dohodu o cestnej premávke. Podľa nej stačí autám výbava podľa noriem krajiny, kde sú registrované.


Tento dekrét neoznačuje alkoholtester ako povinnú výbavu auta, ale je naviazaný na samotného vodiča.  Nehovorí, či to má byť tester elektronický, alebo manuálny, no musí spĺňať francúzske normy. Musí byť najmenej na dve dychové skúšky. Jednorazovú súpravu piatich alkoholtesterov je možné objednať aj v obchode profivodic.sk >>>


Samotestovanie zachráni životy
Vo Francúzsku príde na cestách o život ročne zhruba 4000 ľudí, pričom alkohol za volantom býva hlavnou príčinou nehôd. Vláda očakáva, že vodič ktorý má podozrenie, že má nadmerné množstvo alkoholu v krvi, sa sám otestuje a v prípade potreby nesadne za volant. Bývalý francúzsky prezident, ktorý nové pravidlá odsúhlasil, vyjadril nádej, že ročne sa tak môže zachrániť 500 životov.


Sebakontrola je nezmysel
Nová povinnosť sa nevyhla kritike. To, že si vodiči budú sami pred jazdou kontrolovať hladinu alkoholu je nezmysel. Obzvlášť, keď polícia bude používať na kontrolu vlasné zariadenia. Keith Peat z Asociácie britských vodičov sa vyjadril, že to znie ako veľmi výnosný biznis pre výrobcov testerov.


Vodič musí byť vybavený vlastným testerom, aby si vedel skontrolovať schopnosť viesť vozidlo pre vlastnú istotu. Francúzsko toleruje 50 mg/dc alkoholu v krvi. Ak vodič prekročí túto hodnotu, hrozí mu pokuta vo výške 135 Eur.


Objednajte si jednorázový alkoholtester >>>


Ďalšia odporúčaná výbava (vo Francúzsku):
- Alkoholtester
- Výstražný trojuholník
- Bezpečnostná vesta
- Hasiaci prístroj
- Lekárnička

b