Ako ohodnotiť prácu za volantom

Pred tým ako prvý krát sadnete za volant kamiónu si prečítajte tento článok.

Dokumenty a tlačivá

Stiahnite si dovolenkový list alebo ďalšie potrebné tlačivá celkom zdarma.

Všetko o kvalifikačnej karte vodiča

Informácie o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku profesionálnych vodičov.

Čokoládou proti únave

Image Keď cítite únavu a potrebujete sa povzbudiť, máte niekoľko možností. Zastaviť na najbližšej pumpe, spraviť si „kolečko“ okolo auta, naliať do seba kávu, energetický nápoj alebo dať si energetickú čokoládu pre vodičov s názvom Scho-ka-kola.

Ak poznáte Scho-ka-kolu, kliknite sem >>>

Práca vodiča a šoférovanie vyžaduje veľa energie. Táto energetická čokoláda pre vodičov, rýchlo a prirodzenou cestou dvíha hladinu energie a zlepšuje schopnosť koncentrovať sa. Jej účinky sa udržia oveľa dlhšie ako u iných energetických výrobkoch. Obsah kofeínu v 4 kúskoch tejto jedinečnej delikatesy zodpovedá jednej silnejšej šálke espresso kávy, ale je oveľa menej zdraviu škodlivá, nehovoriac o labužníckom pôžitku z lahodnej čokolády.

Image

Plechová dózička je vyslovene výhodná, ľahko obsluhovateľná. Čokoláda sa netopí, netečie, nenecháva stopy, bezpečne sa dá znovu zatvoriť. Je ľahko skladovateľná či už v aute alebo v kabelke. Po vyprázdnení je znovu použiteľná, nápadito sa dá využiť v bežnom živote, napríklad na uschovanie drobných predmetov. Čokoláda je naporcovaná na trojuholníčky veľkosťou jedného sústa, preto kedykoľvek môžeme zhltnúť jedno sústo energie. Výrobca obhájil okrem bielo-červenej farby aj trojuholníkový tvar a takto zabezpečil jedinečnosť výrobku.

Image

Praktickú plechovú dózu otvoríte jednou rukou. V jednej dóze je 16 trojuholníčkov SCHO-KA-KOLY. Keď si chcete za jazdy pochutiť, nemusíte si kúsky odlamovať, čo znamená, že už neobjavíte kúsky rozpustených odrobiniek na nohaviciach.

SCHO-KA-KOLA  je horká energetická čokoláda vyrobená výlučne z prírodných surovín, ktorú obľubujú hlavne „kamionisti“ a vodiči, ktorí trávia za volantom množstvo času. Zmes z kola orechov, 58% kakaa a kávy vytvára lahodnú chuť a skvelý povzbudzujúci účinok. 4 kúsky SCHO-KA-KOLY sa svojim stimulačným účinkom a obsahom kofeínu vyrovnajú jednej silnejšej espresso káve.  Ak máte problémy so žalúdkom, 3-4 kúsky čokolády sú asi vhodnejším riešením ako jedno silné presso.

Chcem Scho-ka-kolu vyskúšať >>>

 

Image

KAKAO - Kakaové bôby
Nepražené kakaové bôby obsahujú široké spektrum minerálov, vitamínov, antioxidantov, neurotransmiterov, theobromín a tiež malé množstvo kofeínu. Čisté nepražené kakao je preto považované za "super potravinu".

SCHO-KA-KOLA obsahuje až 58% podiel čistého kakaového prášku, vďaka čomu vo vysokej miere zachováva jeho prirodzené účinky.
Látky obsiahnuté v kakaových bôboch majú blahodárny účinok na ľudský organizmus:
1. podporujú koncentráciu
2. stimulujú centrálnu nervovú sústavu
3. znižujú krvný tlak
4. majú diuretický (močopudný) účinok
5. navyše navodzujú pocity šťastia, blaženosti a uvoľnenia
6. dlhodobo podporujú dobrú náladu
 
KÁVA - Pražené kávové zrná
Najvýznamnejšia látka, ktorú obsahujú kávové zrná je kofeín, ktorý je najrozšírenejším prírodným stimulantom na svete.
1. povzbudzuje činnosť nervovej sústavy
2. potláča pocit únavy
3. podporuje vylučovanie škodlivín z tela prostredníctvom moču a potu
4. podporuje vstrebávanie živín v tenkom čreve
5. podporuje trávenie

Kofeín svojim účinkom tiež zvyšuje výkonnosť u vytrvalostných športoch.  Prispieva k mobilizácii tukových zásob a spôsobuje, že pracujúci sval využije energiu z tuku oveľa skôr a teda vyčerpanie zásob cukru sa odsúva, čím dochádza k predĺženiu požadovaného športového výkonu.
 
KOLA ORECHY
Kola orechy obsahujú prírodný žalúdok šetriaci kofeín a theobromín, ktorý sa postupne uvoľňuje v organizme a nielenže poskytuje pomoc pri zdolávaní únavy, ale je aj vynikajúcim prostriedkom na zlepšenie koncentrácie, vytrvalosti a výkonnosti. Plodina obsahuje aj polyfenoly, ktoré sú známe svojím antioxidačným a antibakteriálnym účinkom.

Výťažky z kola orechov majú aj tieto úžasné vlastnosti:
1. fungujú ako ekonomizér svalového a nervového systému
2. povzbudzujú trávenie
3. pomáhajú spaľovať tuky a odbúrajú cukry
4. majú analgetický (bolesť tlmiaci) účinok
5. sú účinným afrodiziakom

Ak sa potrebujete zbaviť energetickej krízy, účinne bojovať proti mikrospánku alebo chcete jednoducho dobiť baterky, kliknite sem >>>

b